przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Trzej mężczyźni podejrzani o nakłanianie do usunięciu ciąży

Grudzień 9, 2012 6:34 PM

32-letni obcokrajowiec stanie przed sądem za nakłanianie kobiety do usunięcia ciąży. Policjanci podczas prowadzonych czynności ustalili, że w sprawę zamieszany jest jeszcze 22-letni pracownik tarnobrzeskiej apteki, który sprzedał lek poronny bez wymaganej recepty oraz 25-letni stomatolog, na którym ciąży zarzut poświadczenia nieprawdy w dokumencie recepty. Podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

Zdarzenie miało miejsce na początku sierpnia br. na jednym z tarnobrzeskich osiedli. Obcokrajowiec mieszkający na stałe w Tarnobrzegu poznał na prywatce zorganizowanej w mieszkaniu u swojego kolegi 28-letnią kobietę. W imprezie, podczas której spożywano alkohol uczestniczyło cztery osoby: gospodarz spotkania, dwie kobiety i obcokrajowiec. 28-latka wypiła kilka piw. Podczas spotkania między kobietą a obcokrajowcem doszło do zbliżenia. Pod koniec sierpnia br. okazało się, że kobieta jest w ciąży. O swoich przypuszczeniach poinformowała 32-latka. Zaskoczony mężczyzna oświadczył, że ta sytuacja “utrudni mu życie” i zaproponował usunięcie ciąży oferując pomoc w postaci zakupu tabletek wywołujących poronienie.

Po kilku tygodniach obcokrajowiec przywiózł kobiecie tabletki nakłaniając ją do pozbycia się płodu. Kobieta jednak na to się nie zdecydowała a swoje kroki skierowała na policję. Funkcjonariusze wyjaśniając okoliczności zdarzenia ustalili, że w sprawę zamieszany jest jeszcze 22-letni pracownik jednej z tarnobrzeskich aptek. Mężczyzna sprzedał lek koledze obcokrajowca bez wymaganej recepty, ułatwiając tym samym 32-latkowi możliwość nakłonienia ciężarnej kobiety do przerwania ciąży.

Kolejnym ustalonym przez policjantów mężczyzną biorącym udział przestępstwie jest 25-letni stomatolog, który udostępnił pracownikowi apteki pusty druk ostemplowanej własnym nazwiskiem i podpisem recepty. Ten dokument był podkładką do wydanego wcześniej leku.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na zastosowanie środków zapobiegawczych wobec 32-letniego obywatela jednego z krajów północnoafrykańskich oraz 22-letniego pracownika apteki i 25-letniego stomatologa w postaci poręczeń majątkowych dla każdego z nich po 1 500 złotych oraz zakaz opuszczania kraju.

Podejrzani wkrótce staną przed sądem.

źródło: Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>