Wygrana Jeziora Tarnobrzeg ze Startem Gdynia. Trener Szczubiał: Nie będę komentował stylu gry (fotoreportaż oraz video HD)

Drużyna Jeziora Tarnobrzeg po ośmiu porażkach z rzędu w końcu wygrała mecz ligowy. Po słabym meczu podopieczni trenera Szczubiała pokonali na własnym parkiecie Start Gdynia 66:58. Najwięcej punktów dla Jeziora rzucił Jakub Dłoniak – 26, dla Startu zaś Robert Rothbart -15.

Pierwsza kwarta meczu była wyrównana, dopiero w końcówce goście dzięki rzutom Rothbarta za dwa i Kucharka za trzy wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (17:12). W ostatnich sekundach, dzięki celnej dwójce Doaksa tarnobrzeżanie zmniejszyli przewagę Startu do 3 oczek.
W drugiej kwarcie przy stanie 21:15 dla Startu Jeziorowcy w przeciągu 5 minut rzucili 10 punktów z rzędu obejmując prowadzenie 25:21. W odpowiedzi gdynianie trafili 8 oczek, wychodząc na prowadzenie 29:25, którego nie oddali już do końca kwarty (33:31).
Po przerwie wyrównana gra toczyła się do stanu 37:38, kiedy to po trafieniach m.in. Kowalczyka i Rothbarta goście wyszli na ośmiopunktowe prowadzenie 45:37. W odpowiedzi celną trójką popisał się Dłoniak, dwójkę dołożył Doaks, zmniejszając stratę Jeziorowców do trzech punktów 42:45. Do końca kwarty, w przeciągu czterech minut gdynianie dopisali do swojego konta jeszcze 4 punkty, gracze Jeziora zaś tylko jeden, przegrywając przed ostatnią kwartą 43:49.
Pierwsze punkty w ostatniej odsłonie meczu zdobyli koszykarze Startu powiększając swoje prowadzenie do ośmiu oczek. Przy stanie 43:51 dla zespołu gości, Jeziorowcy rozpoczęli udany pościg za rywalem, wychodząc na prowadzenie 52:51 na niecałe 5 minut przed końcem. Start zdołał jeszcze wyrównać po wolnym Rothbarta, ale później na boisku rządzili już tylko gospodarze, głównie dzięki dobrze wykonywanym rzutom wolnym w końcówce meczu.

Kolejnym rywalem Jeziora Tarnobrzeg będzie AZS Koszalin. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 15 grudnia w Tarnobrzegu, początek godz. 18. Dzień później Jeziorowcy rozegrają z drużyną z Koszalina mecz pucharowy, który rozpocznie się również o 18.

Jezioro Tarnobrzeg – Start Gdynia 66:58 (14:17, 17:16, 12:16, 23:9)

Jezioro: Dłoniak 26 (4×3), Doaks 13, Long 10, Alexander 7, Wall 6, Tiller 3 (1×3), Przybyszewski 1, Patoka 0
Start: Rothbart 15, Kucharek 11 (2×3), Wojdyła 10, Śnieg 9, Andrzejewski 4, Jankowski 3, Pełka 2, Kowalczyk 2, Mokros 2, Malczyk 0, Mordzak 0