Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Półmetek rządów prezydenta Tarnobrzega. Norbert Mastalerz: Mój cel to rozwój Tarnobrzega i lepsze życie mieszkańców” (video)

Grudzień 13, 2012 12:10 PM

Za swój podstawowy sukces prezydent Mastalerz uważa konsekwentną realizacje programu wyborczego. Przez dwa ostatnie lata zadłużenie miasta wzrosło z ok.70 mln do 100 mln. – Jest to wynikiem kredytu zaciągniętego na poczet realizacji umowy zawartej z firmą SKANSKA na modernizację drogi 871 – tłumaczy prezydent.

Na szczycie piramidy potrzeb czyli programu wyborczego prezydenta Mastalerza znajduje się rozwój gospodarczy i stworzenie miejsc pracy. – Samorząd nie jest od budowania fabryk tylko promocji gospodarczej miasta i stwarzania optymalnych warunków dla przedsiębiorców czyli robienia wszystkiego by zainwestowali właśnie w Tarnobrzegu, drugim zadaniem jest aktywizacja osób bezrobotnych – mówił prezydent.

Zapytany o przyciągnięcie do miasta inwestora który zatrudnił by więcej niż kilka osób przyznał, że na przestrzeni dwóch lat jeszcze taki się nie pojawił. – Zatrudnienie dał MC Donalds, stacja Lotos, oddział Makro Cash oraz Pilkington w hali ARP w Machowie – wyliczał prezydent.

Przez dwa lata kadencji prezydenta miasto wydało najwięcej bo 160 104 197,67 zł na inwestycje, przede wszystkim drogi, chodniki, place zabaw i boiska. Na sport, realizując hasło „Tarnobrzeg miasto sportu” wydano 14 305 374,74 zł. Kwota ta obejmuje modernizację i rozbudowę infrastruktury sportowej oraz dotacje dla klubów i stowarzyszeń, nagrody i stypendia sportowe, organizacja lub współorganizacja imprez sportowo-rekreacyjnych.
Trzecia w kolejności jest poprawa bezpieczeństwa w mieście, na którą wydano 5 067 733,48 zł. Najmniej bo 1 831 577,73 zł wydano w ciągu ostatnich dwóch lat na organizację i współorganizację różnego rodzaju imprez kulturalnych.

W pierwszym materiale video prezydent podsumowuje półmetek swoich rządów, w drugim odpowiada na pytania dziennikarzy.

24 Responses to Półmetek rządów prezydenta Tarnobrzega. Norbert Mastalerz: Mój cel to rozwój Tarnobrzega i lepsze życie mieszkańców” (video)

  1. kio Odpowiedz

    13 grudnia 2012 at 13:04

    gratulacje oby tak dalej !!!bardzo mi się podoba a nie tak jak poprzednik leżał i nic nie robił leżał bo zazwyczaj już po upłynnieniu dużej ilości płynów procentowych mózg już nie pracował
    gratulacje panie prezydencie

  2. Szeryf Odpowiedz

    13 grudnia 2012 at 16:20

    Wszystko ładnie pięknie jak się tyle pożycza i wydaje a za chwilę komornik zapuka do bram miasta… Co wtedy?

  3. antykomuna Odpowiedz

    13 grudnia 2012 at 20:43

    dzis jubileusz stanu wojennego w Polsce – idealny moment na narcystyczne wysapienie czerwonego Norbiego :)

  4. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    13 grudnia 2012 at 21:15

    A to dobre, jak Mastalerz obejmował rządy to wg. niego zadłużenie miasta było katastrofalne po 16 latach zaniedbań, po 2 latach o ile dobrze liczę jest prawie 50% więcej, kto to będzie spłacał? My dalej się bawimy. Może zaciśnijmy wszyscy pasa? Wydajemy miliony na promocję prawie bankruta(miasta), bawimy się dalej 3 dniowymi imprezami miejskimi, kupujmy więcej nowych wozów strażackich, bo stare są stare, postawmy jeszcze ze dwa wiadukty, wybudujmy ze dwie remizy, dopłacajmy nadal do MTVT którą może oglądać garstka mieszkańców, trzymajmy klasy 15 osobowe, budujmy stadiony, zaciągajmy kredyty(banki również muszą z czegoś żyć) itd… a wyborcy będą Was kochać. Nie wszyscy! Inwestorzy od dawna omijają nasze miasto, Stalowa niestety ma dużo lepszy magnes.

  5. Bez Odpowiedz

    13 grudnia 2012 at 21:31

    Co do imprez to żadnych niepowinno być bo nikt się nieumie bawić tylko lać w ryja to prawda ale mastalerz robi dużo i robi to dobrze nawet bardzo dobrze bo tamten naugowy akoholik ktory tyle przechlał wódy za nasze pieniądze kompletnie nic nierobil nikomu niepomógł a ten chić coś robi i dużo osobą pomógł znam osobiście jest super gość z niego oby dalej byl kolejną kadencję życzę mu tego

  6. siarkoholik Odpowiedz

    13 grudnia 2012 at 22:39

    wole alkoholika niz narcyza :)

  7. siarkoholik Odpowiedz

    13 grudnia 2012 at 22:42

    ktory pod szylem promocji miasta promuje swoj wlasny ryjek ( pokazny od korytka )

  8. @tbg Odpowiedz

    13 grudnia 2012 at 22:45

    Robi to fakt ale czym się może skończyć życie ponad stan? Pożyczając pieniądze nie potrzeba geniusza aby je wydał. Znajdź takiego, który zrobi coś aby pieniądze regularnie wpływały do kasy miasta.

  9. davey Odpowiedz

    13 grudnia 2012 at 23:21

    Same sukcesy przez dwa lata.Szkoda,że do tego Makro i McDonalda nie dołożył jeszcze swej sztandarowej inwestycji,przebicia ulicy Sandomierskiej…To jest dopiero sukces!A w Sylwestra znów oredzie dla tarnobrzeżan,tak aby go wszyscy widzieli jaki on wspaniałomyślny.Ale mamy władzę pełną sukcesów…W czasie kampanii wyborczej wiedział jak się ściąga inwestorów,teraz mówi,że to nie rola samorządu.Dwa lata i taka zmiana w piramidzie?Oby za następne dwa,mieszkańcy ocenili go tak jak na to zasługuje.Przyjdą wybory,nabierze pokory…

  10. Sędzia Odpowiedz

    14 grudnia 2012 at 02:24

    Z jakiego medium jest ta ‘ostra’ Pani dziennikarka?

    • As wywiadu Odpowiedz

      14 grudnia 2012 at 19:48

      “Ostra” Pani Tajs jest z redakcji Echo Dnia. Mogła się lepiej przygotować ale zadufanie Mastalerza jest niemierzalne. Dobrze, że ktoś zapytał jakie było i jakie obecnie jest zadłużenie miasta bo podczas prezentacji prezydentowi ta kwestia umknęła. Z drugiej strony sam nie wziął kredytu, przecież na to muszą zgodzić się również radni miasta. Biorą na siebie współodpowiedzialność.

  11. siarkoholik Odpowiedz

    14 grudnia 2012 at 15:17

    ta Pani jest z Echa Dnia i sie nie szczypie w tancu :)

  12. spoko Odpowiedz

    14 grudnia 2012 at 15:58

    Arogancja władzy – to jest to czego nie akceptuję

  13. cb Odpowiedz

    14 grudnia 2012 at 17:56

    Co najmniej jeden cel Pan osiągnął. Jest Pan coraz grubszy!

  14. Eh Odpowiedz

    14 grudnia 2012 at 21:32

    Norbert ma fejsbuka i bloga dlatego ściągnie nie jednego inwestora .

  15. davey Odpowiedz

    14 grudnia 2012 at 22:11

  16. Damian Odpowiedz

    14 grudnia 2012 at 22:42

    To że widać że w mieście się dużo dzieje jest na pewno wynikiem ilości informacji przekazywanych z UM, każdy ruch PM jest opisywany. Z jednej strony to dobrze ale z drugiej wiele informacji ma drugie dno, o którym notka urzędowa nie mówi a opozycja śpi. Przyglądając się rządom PM z dystansem ma się wrażenie, że chłop chce dobrze dla miasta i pewnej części mieszkańców(wszystkich nikt nigdy nie zadowolił) Dwa lata to za mało na ocenę.

    • Szpak Odpowiedz

      15 grudnia 2012 at 09:51

      Dwa lata to Mastalerzowi zajęło krytykowanie poprzednika.W każdej wypowiedzi było,że to nie on tylko poprzednik zrobił to lub co innego.Dziwne,bo,gdy kandydował i rysował słynną piramidę to wiedział na co się porywa.Wtedy też wiedział jak sprowadzać inwestorów do miasta,wiedział jak tworzyć nowe miejsca pracy.Teraz słyszymy,że to nie jego rola,nie jego zadanie a zewsząd płyną pochwały dla samego siebie jaki to ja jestem doskonały.Ktoś zamieścił powyżej link do piosenki.Moim zdaniem właśnie ona oddaje klimat rządów Mastalerza przez ostatnie dwa lata.Śmiem twierdzić,że podobnie będzie przez kolejne dwa!

  17. Anciula Odpowiedz

    16 grudnia 2012 at 16:33

    O matko moja leżysz mastalerzu i kwiczysz. Inwestor to: mc donald, lotos, Jezusicko kto nas reprezentuje? Tragedia !!!!!!!!!!

  18. seba Odpowiedz

    16 grudnia 2012 at 16:53

    No się człowiek zwany prezydentem wypocił w starej koszuli ze starymi poprzednika problemami i zdążył jeszcze obrazić parę osob tych na wizji jak i po.
    Poza tym chyba karczycho mu od naszych dukatow urosło no i więcej się ślini i gada pierdoły!
    Czy ten ludek ma jakąś wiedzę co to jest szacunek dla innych -no fakt jest PANEM prezydentem i wszystko mu wolno -wszystko oszukiwać gadać bzdurne rzeczy ,mitologizować ,etc………ech już wolalem sagatowaską czy dziubińskiego!

    • spoko Odpowiedz

      18 grudnia 2012 at 12:28

      na zdjęciach na stronie urzędu miasta jest o wiele szczuplejszy ;)

  19. smile Odpowiedz

    16 grudnia 2012 at 19:20

    “Sposób kierowania sprawami gminy przez organ wykonawczy może pokazywać jego miałkość (regres gminy), działania dające ocenę niejednoznaczną (gmina dryfuje), albo skuteczność owocującą wymiernym rozwojem gminy. Często spotykamy dużo nieudolności, ciągłe konflikty z radą, brak związku z mieszkańcami, niską kulturę rządzenia, wręcz arogancję czy paradny styl działania. Niekompetencję połączoną z kryteriami politycznymi ujawnia dobór zastępców (niekiedy często zmienianych), kierowników w urzędzie, w wielu innych jednostkach organizacyjnych gminy, rad nadzorczych spółek i ich prezesów. ”

    E. Wojciechowski, Gospodarka samorządu terytorialnego, Diffin Warszawa 2012 r., s 44

    Rozwoju gminy jakoś nie widzę, wszystko inne się zgadza, więc nic dodać nic ująć….

  20. lisior Odpowiedz