Jezioro Tarnobrzeg po raz drugi wygrywa z AZS Koszalin (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg pokonali drugi raz w tym sezonie faworyzowanego rywala z Koszalina. Tym razem tarnobrzeski zespół w barwach którego kolejne świetne spotkanie rozegrał jego kapitan – Jakub Dłoniak pokonał AZS 77:68 (14:9, 15:18, 22:23, 26:18).

Jezioro rewelacyjnie rozpoczęło spotkanie z ekipą z Koszalina – po niecałych trzech minutach gracze trenera Dariusza Szczubiała wygrywali 7:0 dzięki trafieniu z dystansu Jakuba Dłoniaka. Jeszcze w pierwszej kwarcie ich przewaga urosła do dziewięciu punktów.
AZS pościg rozpoczął w drugiej kwarcie, zbliżając się nawet na jeden punkt (17:18 po trafieniu Pawła Leończyka), ale nie potrafił objąć prowadzenia. Gracze z Tarnobrzega mieli problemy z zatrzymaniem Seka Henry’ego, który tylko w pierwszej połowie zdobył 14 punktów. Obydwie ekipy miały słabą skuteczność w rzutach za trzy punkty, ale to goście starali się z tego elementu korzystać częściej.
Mecz się wyrównał w trzeciej jego części i o zwycięstwie miała zadecydować ostatnia kwarta. W niej dość szybko dziesięciopunktowe prowadzenie uzyskał zespół Jeziora – po trafieniu Jakuba Dłoniaka było 62:52. To ustawiło już rywalizację – AZS nie był w stanie realnie zagrozić gospodarzom, którzy ostatecznie wygrali cały mecz. Koszalinianie za bardzo chcieli polegać na rzutach z dystansu, ale tego dnia trafiali z marną skutecznością (ledwie 18 proc.). Z kolei Jezioro zdobyło aż 17 punktów więcej z linii rzutów wolnych od rywali i głównie ten element zadecydował o ich sukcesie. To drugie zwycięstwo tej ekipy z AZS Koszalin w tym sezonie.
Najlepszym strzelcem Jeziora był Jakub Dłoniak, który rzucił 23 punkty. 18 dołożył JT Tiller. Sek Henry zdobył dla AZS 21 punktów.

Dzięki zwycięstwu podopieczni trenera Szczubiała awansowali na ósmą pozycję w tabeli. Kolejnym rywalem Jeziora będzie Kotwica Kołobrzeg, pokonana w pierwszej rundzie przez koszykarzy z Tarnobrzega 94:90 . Mecz rozegrany zostanie w sobotę 22 grudnia w Kołobrzegu.

Już dzisiaj Jezioro ponownie spotka się na parkiecie z zespołem AZS Koszalin w ramach II rundy Pucharu Intermarche. Spotkanie rozpocznie się o godz.18 w Tarnobrzegu.

Jezioro Tarnobrzeg – AZS Koszalin 77:68 (14:9, 15:18, 22:23, 26:18)

Jezioro: Dłoniak 23 (4×3), Tiller 18, Long 12, Wall 8, Doaks 5, Przybyszewski 4, Pyszniak 4, Alexander 3, Pandura 0, Patoka 0

AZS: Henry 21 (3×3), Harris 13, Robinson 11, Leończyk 8, Skibniewski 7, Wiśniewski 5 (1×3), Mielczarek 2, Kuebler 1, Bigus 0