Pucharowe zwycięstwo Jeziora Tarnobrzeg nad AZS Koszalin (fotoreportaż oraz video HD)

Bardzo przyjemny weekend zafundowali tarnobrzeskim kibicom zawodnicy Jeziora, którzy wygrali dwumecz z Koszalinem. W sobotnim ligowym spotkaniu pokonali wyżej notowanego rywala 77:68, w niedzielę wygrali zaś 85:80, w ramach II rundy pucharu Intermarche.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po 6 minutach gry prowadzili 14:6, utrzymując kilku punktowy dystans do końca pierwszej kwarty. Na początku drugiej kwarty dzięki trafieniu Wiśniewskiego AZS wygrywał już 24:15. W odpowiedzi celną trójkę zaliczył Dłoniak, dwójkę dołożył Doaks zmniejszając przewagę gości do 4 punktów. Na 4 minuty przed przerwą, kiedy prowadzenie koszykarzy z Koszalina wzrosło do 10 punktów (36:26), Jeziorowcy w końcu zaczęli trafiać. Zaczął celną dwójką Long a zakończył rzutem za trzy Przybyszewski, zmniejszając stratę przed drugą połową do 4 punktów (38:42).
Trzecią kwartę lepiej rozpoczęli koszykarze Jeziora, którzy po trafieniach Dłoniaka, Przybyszewskiego i Tillera wyszli na prowadzenie 45:44. Od tego momentu Jezioro, dzięki grze zespołowej – 21 asyst w całym meczu, przejęło inicjatywę na parkiecie.
W ostatniej kwarcie po niecałych 4 minutach graczom z Koszalina udało się zminimalizować stratę do zaledwie 1 oczka (64:65), na co Jeziorowcy odpowiedzieli zdobyciem 11 punktów z rzędu. W końcówce AZS zmniejszył straty do pięciu punktów, co może być istotne dla rewanżu w Koszalinie.

Przed koszykarzami Jeziora kolejny ciężki weekend, w sobotę 22 grudnia rozegrają pojedynek ligowy w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą, na niedzielę 23 grudnia zaplanowany jest z kolei pucharowy mecz rewanżowy w Koszalinie.

Jezioro Tarnobrzeg – AZS Koszalin 85:80 ( 15:22, 23:20, 24:17, 23:21)

Jezioro: Alexander 19 (2×3), Dłoniak 13 (1×3), Przybyszewski 11 (3×3), Wall 10 (2×3), Doaks 10, Tiller 9 (1×3), Long 9 (1×3), Patoka 4, Pandura 0
AZS: Wiśniewski 17 (1×3), Leończyk 15, Robinson 13 (1×3), Mielczarek 12 (2×3), Milicic 9 (3×3), Harris 6, Henry 4, Bigus 2, Kuebler 2