Zwycięstwo SPR Wisły Sandomierz w derbowym pojedynku z KSZO Ostrowiec (fotoreportaż oraz video)

SPR Wisła Sandomierz pokonała drużynę KSZO Ostrowiec 29:28 (18:13) w meczu kończącym pierwszą rundę II ligowego sezonu 2012/13. Dzięki wygranej podopieczni trenera Adama Węgrzynowskiego awansowali na trzecią lokatę w tabeli, tracąc do lidera z Sosnowca pięć punktów.

Obie drużyny spotkanie rozpoczęły nerwowo, pierwsze bramki padły dopiero po trzech minutach, dając prowadzenie KSZO 2:0. Od tego momentu sandomierscy zawodnicy zaczęli dochodzić do głosu doprowadzając do remisu, a następnie wychodząc na prowadzenie 5:2. W kolejnych minutach na parkiecie dominowali gospodarze, którzy dzięki pewniejszej i szybszej grze zdobywali kolejne bramki. W kluczowych momentach drużynę wspierał Daniel Skowron, którego świetne interwencje nagrodzili brawami licznie zgromadzeni kibice. Pierwsza cześć meczu zakończyła się pewnym prowadzeniem Wisły 18:13.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, to Wiślacy dominowali na parkiecie, wychodząc w 55 minucie na sześciobramkowe prowadzenie. Kiedy przy stanie 29:23 dla Wisły wydawało się, że sandomierzanie dowiozą bezpieczną przewagę do końca meczu, goście złapali drugi oddech, czego efektem było zdobycie kolejnych 5 bramek, bez odpowiedzi Wiślaków. Ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy, lecz słowa uznania za waleczność należą się obu ekipom.

Po meczu trener Węgrzynowski powiedział: – Odbyło się ciekawe spotkanie, w którym kibice zobaczyli dużo walki, oraz ciekawej piłki ręcznej w wykonaniu oby zespołów. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania, graliśmy szybką piłkę tak jak to tyło zaplanowane. W ostatnich pięciu minutach, gra nieco wymknęła nam się z pod kontroli. Zawodnicy zostawili sporo zdrowia, co spowodowało wprowadzeniem na boisko młodego zawodnika, który popełnił kilka błędów umożliwiając przeciwnikowi na wyprowadzenie kontrataków które kończyły się stratą bramki naszego zespołu. Aczkolwiek nasze zwycięstwo, nie było do końca zagrożone.

Bardzo cieszy że po słabym spotkaniu, jakie rozegraliśmy tydzień temu w Krakowie, drużyna potrafiła się zmobilizować, i zwyciężyć mocny zespół z Ostrowca. Po tym meczu trzeba chylić czoło przed naszym bramkarzem Danielem Skowronem, który wykonał świetną pracę. Zatrzymał zespół KSZO w wielu 100% sytuacjach, jak również obronił 4 karne na 5 wykonywanych przez zawodników drużyny przeciwnej. Bardzo jesteśmy zadowoleni że mogliśmy ten rok zamknąć zwycięstwem naszej drużyny.

Początek drugiej rundy rozpocznie się 26.01.2013 roku, SPR Wisła zagra w Sandomierzu podejmując MOSM HIT Bytom. Będzie to również ciekawe spotkanie, bowiem mecz w Bytomiu zakończyło się wynikiem remisowym 28:28 (11:11).

SPR Wisła Sandomierz – KS KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 29:28 (18:13)

Wisła: Skowron – Ogrodnik 8, Kutek 6, Sadecki 5, Kucharczak 3, Werstler 2, Guz 2, Pawelczyk 2, Szklarski 1, Smardz, Kamiński, Zieliński, Teterycz, Szymczyk, Dybis

źródło: SPR Wisła Sandomierz

foto&video: Piotr Morawski