Przerwana zwycięska seria. Jezioro Tarnobrzeg przegrywa w Kołobrzegu

Po trzech zwycięstwach z rzędu (dwóch ligowych i jednym pucharowym) koszykarze Jeziora Tarnobrzeg przegrali w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą 77:86 (21:24, 16:30, 25:11, 15:21). W pierwszym meczu triumfowali podopieczni trenera Szczubiała wygrywając we własnej hali 94:90. Mecz 13 kolejki Tauron Basket Ligi rozegrany został w sobotę 22 grudnia.

W zaciętej pierwszej kwarcie częściej na prowadzeniu utrzymywali się zawodnicy trenera Tomasza Mrożka. W ekipie Jeziora bardzo skuteczny był Jakub Dłoniak, który tylko w trakcie pierwszych dziesięciu minut rzucił 11 punktów. Druga kwarta należała jednak do Kotwicy – trójka Grzegorza Arabasa dawała im prowadzenie 41:31. Później kołobrzeżanie zaliczyli serię 13:0, która pozwoliła im wygrywać aż 21 punktami (54:33 po trafieniu Demetriusa Browna).

Początek trzeciej części meczu był lepszy dla tarnobrzeżan – dzięki akcjom Dawida Przybyszewskiego zbliżyli się do rywali na siedem punktów. Rzut Jakuba Dłoniaka na samym początku ostatniej kwarty pozwolił im zniwelować straty do zaledwie jednego punktu! Nie do zatrzymania był jednak Arabas – po jego dwóch akcjach Kotwica znowu mogła uspokoić kołobrzeskich kibiców. Jezioro jeszcze kilkakrotnie starało się zbliżać do Kotwicy, ale kolejne trafienia Arabasa i Seana Mosley’a nie pozostawiały wątpliwości który zespół był tego dnia lepszy. Gospodarze mieli przede wszystkim przewagę pod koszami, a także grali bardziej zespołowo, zaliczając ostatecznie 23 asysty.

Najlepszym strzelcem Kotwicy był Grzegorz Arabas, który zdobył 24 punkty i 9 zbiórek. W ekipie Jeziora wyróżniał się Jakub Dłoniak, który również rzucił 24 punkty.

Już jutro tarnobrzeski zespół rozegra rewanżowe spotkanie z zespołem AZS Koszalin w ramach pucharu IB. Najbliższe spotkanie ligowe Jeziorowcy rozegrają w sobotę 29 grudnia, podejmując we własnej hali Stelmet Zieloną Górę. W pierwszym meczu gracze z Zielonej Góry wygrali z Jeziorem różnicą ośmiu punktów (92:84). Początek spotkania godz.18.

Kotwica Kołobrzeg – Jezioro Tarnobrzeg 86:77 (24:21, 30:16, 11:25, 21:15)

Kotwica: Arabas 24 (3×3), Brown 17, Mosley 14 (1×3), Niedźwiecki 10, Rajewicz 7, Han 5 (1×3), Zyskowski 4, Jefferson 3, Złoty 2
Jezioro: Dłoniak 24 (2×3), Alexander 16 (1×3), Long 9 (2×3), Przybyszewski 9 (1×3), Wall 8 (2×3), Doaks 5, Tiller 4, Patoka 2