Jezioro Tarnobrzeg przegrywa z AZS-em Koszalin w pucharze IB

Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg przegrali z AZS Koszalin 66:80 (18:24, 18:15, 22:22, 8:19) w meczu rewanżowym II rundy Pucharu IB. W pierwszym spotkaniu podopieczni trenera Szczubiała wygrali z „Akademikami” różnicą 5 punktów. Mecz rozegrany został w sobotę 23 grudnia.

Już w pierwszej kwarcie, po trójce Darrella Harrisa koszalinianie potrafili prowadzić nawet 18:9. Jezioro starało się niwelować straty, ale kontrolę nad meczem mieli zawodnicy trenera Teo Cizmicia. Po kolejnej trójce ochoczo rzucającego Harrisa AZS nadal prowadził dziewięcioma punktami w 12. minucie meczu. W końcówce pierwszej połowy skuteczne akcje JT Tillera oraz Daniela Walla pomogły tarnobrzeskiej ekipie zbliżyć się do rywali na trzy punkty.

W trzeciej kwarcie rzut z dystansu Jakuba Dłoniaka dawał remis po 48, a później Jezioro nawet prowadziło po podobnym trafieniu Jakuba Patoki. AZS zaczął ostatnią kwartę od pięciu punktów z rzędu Darrella Harrisa, co pozwoliło im wygrywać 66:58. W pewnym momencie koszalinianie zaliczyli serię 9:0 (pięć punktów Artura Mielczarka) i już ostatecznie uciekli gościom, którzy nie potrafili zniwelować takiej przewagi.

Tarnobrzeżanie w całym meczu popełnili aż 20 strat, które świetnie zamieniali na punkty gracze trenera Teo Cizmicia. AZS dodatkowo dobrze wykorzystywał swoich podkoszowych – Darrella Harrisa i Pawła Leończyka. W spotkaniu nie zagrali Bartłomiej Wołoszyn i Jeff Robinson.

Najlepszym zawodnikiem w ekipie AZS był Darrell Harris, który zdobył 29 punktów i 9 zbiórek. Jakub Dłoniak rzucił dla Jeziora 15 punktów.

AZS Koszalin – Jezioro Tarnobrzeg 80:66 (24:18, 15:18, 22:22, 19:8)

AZS: Harris 29 (2×3), Leończyk 16 (1×3), Mielczarek 10 (2×3), Skibniewski 9 (1×3), Kuebler 7 (1×3), Milicic 5 (1×3), Śpica 3 (1×3), Bigus 1
Jezioro: Dłoniak 15 (2×3), Przybyszewski 10 (2×3), Wall 8 (2×3), Doaks 8, Alexander 8 (1×3), Tiller 7, Long 5 (1×3), Patoka 5 (1×3), Pyszniak 0

Wyniki II rundy fazy wstępnej IBC:

Anwil Włocławek – Energa Czarni Słupsk 86:74
Energa Czarni Słupsk – Anwil Włocławek 66:64

Jezioro Tarnobrzeg – AZS Koszalin 85:80
AZS Koszalin – Jezioro Tarnobrzeg 80:66

Do Etapu II (faza centralna) wchodzą zwycięzcy II rundy. W fazy centralnej wezmą udział także ekipy wyłonione w rozgrywkach na szczeblu PZKosz oraz uczestnicy rozgrywek europejskich.

Po zakończeniu Etapu I zostanie wyłoniony gospodarz turnieju Final Four fazy centralnej Intermarché Basket Cup. W przypadku, jeśli byłby nim jeden z klubów, który będzie miał prawo gry w Etapie II, w jego miejsce do gry w kolejnych meczach IBC zostanie zaproszona na zasadzie „dzikiej karty” drużyna przegrana w II rundzie Etapu I, która odpadła z rywalizacji mniejszą różnicą punktów. W przypadku równej liczby punktów w obu parach, zdecyduje wyższe miejsce w tabeli TBL w momencie decyzji o przyznaniu organizacji turnieju finałowego.