przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Radni uchwalili podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej

Styczeń 5, 2013 11:23 PM

Na piątkowej sesji Rady Miasta, Radni zdecydowali o podwyżce cen biletów komunikacji miejskiej z dotychczasowych 2,20 zł. do 2,40 zł. Jak tłumaczy prezes tarnobrzeskiego Przedsiębiorstwa Miejskiej Komunikacji Samochodowej, cena biletów rośnie ze względu na wzrost kosztów eksploatacyjnych.

W grudniu, prezes sprywatyzowanej spółki PMKS zwrócił się do samorządu tarnobrzeskiego z wnioskiem o podniesienie o 20 groszy cen biletów, ze względu na wzrost kosztów eksploatacyjnych, w tym kosztów zakupu oleju napędowego, części zamiennych i podzespołów do eksploatowanego taboru. Poprzednia podwyżka, także o 20 gr., była w minionym roku.
W 2012 roku, Prezydent Miasta ogłosił przetarg na świadczenie usług komunikacji miejskiej w granicach administracyjnych miasta. Wygrało go Przedsiębiorstwo Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Tarnobrzegu. Umowa została zawarta na okres jednego roku i nie reguluje kwestii podwyżek cen biletów w odniesieniu do waloryzacji cen towarów i usług.

NOWE CENY BILETÓW W GRANICACH TARNOBRZEGA

Nowa cena biletu jednorazowego normalnego, zakupionego w punktach sprzedaży, wynosić będzie 2,40 zł. Bilet jednorazowy ulgowy kosztować będzie połowę tej kwoty. Taki sam bilet kupowany u kierowcy będzie kosztował odpowiednio 2,80 zł i 1,60 zł.
Opłata za przewóz bagażu o wymiarach powyżej 60 cm x 60cm x 20 cm oraz przewóz psa (z wyjątkiem psa przewodnika osoby niewidomej), w granicach administracyjnych miasta Tarnobrzega, wynosić będzie 1,20 zł. Opłata za przewóz roweru (dotyczy autobusów do tego przystosowanych) wyniesie 2,40 zł.
Bilet miesięczny na jedną linię kosztować będzie 60 zł (ulgowy – 36 zł), na dwie linie – 72 zł (ulgowy – 43,20 zł), a bilet miesięczny na wszystkie linie (sieciowy) – 91,20 zł (ulgowy – 54,70 zł). Cena biletów miesięcznych okresowych, na 15 dni, stanowi 50% wyżej wymienionych cen biletów miesięcznych.

Nowe ceny zaczną obowiązywać po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia Uchwały Rady Miasta w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.

NOWE CENY BILETÓW NA LINIĘ NR 11

Od stycznia 2013 r podrożały również bilety na linię nr 11 na trasie Tarnobrzeg-Sandomierz-Tarnobrzeg. Za bilet jednorazowy w obrębie Tarnobrzega lub Sandomierza zapłacić trzeba 3,50 zł,z zaś za przejazd z Tarnobrzega do Sandomierza lub z Sandomierza do Tarnobrzega – 4,00 zł. Podrożały również ceny biletów ulgowych, uczniowie, studenci i emeryci podróżujący „11″ po Tarnobrzegu płacą 2,80, zaś po Sandomierzu 3,00 zł.
O 50 groszy wzrosła cena biletów ulgowych na trasie Tarnobrzeg-Sandomierz i Sandomierz-Tarnobrzeg, za przejazd osoby uprawnione do zniżek będą musiały zapłacić 3,50 zł.
Adekwatnie do podwyżek biletów jednorazowych, wzrosły ceny biletów miesięcznych. Cena biletu miesięcznego po Tarnobrzegu wyniesie 88.00 zł, po Sandomierzu 92.00 zł, zaś na trasie Tarnobrzeg-Sandomierz – 114.00 zł

info: UM Tarnobrzeg

2 Responses to Tarnobrzeg: Radni uchwalili podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej

  1. ziomek123 Odpowiedz

    5 stycznia 2013 at 23:44

    Po__bało się w głowach od hajsu.

  2. sm Odpowiedz

    6 stycznia 2013 at 14:24

    @ziomek123: jak chcesz żeby Twoja pensja szła na utrzymanie MKSów bądź chciałbyś być tam kierowcą-wolontariuszem, to ja nie mam nic przeciw :P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>