Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Śmieci w górę, woda bez zmian

Styczeń 5, 2013 11:57 PM

Decyzją radnych od 1 lipca br. mieszkańcy Tarnobrzega będą płacić za odpady posegregowane 10 zł od osoby, a za nieposegregowane – 15 zł. Opłaty naliczane będą od liczby osób w gospodarstwie. Nie wzrośnie opłata za wodę, w skali miesiąca opłata zmienna wynosić będzie 4 złote i 19 groszy netto za metr sześcienny, zaś abonamentowa 5 złotych i 77 groszy.

Zmianie nie ulegnie także opłata zmienna za odprowadzanie nieczystości i wynosić będzie 4 złote i 31 groszy netto za metr sześcienny. Przedsiębiorstwo wprowadziło natomiast jednozłotową opłatę abonamentową. Jak tłumaczy Antonii Sikoń, Prezes Tarnobrzeskich Wodociągów, było to konieczne nie tylko ze względów ekonomicznych, ale również dlatego, że pojawiła się nowa grupa odbiorców.

Sześć groszy więcej za metr kwadratowy zapłacą przedsiębiorcy za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych z trwałych powierzchni, czyli m. in. powierzchni portów, lotnisk, terenów przemysłowych, handlowych, usługowych i składowych, baz transportowych oraz dróg i parkingów, a także powierzchni dachów.

3 Responses to Tarnobrzeg: Śmieci w górę, woda bez zmian

 1. robxxx Odpowiedz

  5 stycznia 2013 at 23:50

  Wam już wszystkim w tym mieście rozum odebrało. Mieszkam w bloku 50 m2 z 3 malych dzieci i żoną. Mi przyjdzie zapłacić 75 zł miesięcznie(15x5osób) za śmieci. Już teraz ledwo starcza na wszystko ale co to kogo obchodzi w tym chorym miescie. I później się dziwicie że ludzie uciekają z tego chorego miasta.

 2. Bolo Odpowiedz

  6 stycznia 2013 at 01:08

  Segreguj a zapłacisz 50zł :) z drugiej strony opłata od osoby jest zdeczka nieuczciwa, rozumiem że tak najłatwiej się ściąga haracz ale człowiek człowiekowi nie równy. Jeden wynosi worek śmieci dziennie a inny worek raz na trzy dni. Płacimy wszyscy równo. Dlaczego?

 3. takjakoś Odpowiedz

  7 stycznia 2013 at 08:33

  A może ktoś z władz zainteresuje się faktem, że każdego wieczoru ludzie z domków podjeżdżają samochodami na osiedla/blokowiska i nagminnie wywalają swoje śmieci nie płacąc na nic? Nie da się udowodnić ich winy, bo niby kto i jak miałby to sprawdzać? Buszować po workach ze śmieciami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>