przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nowa Dęba chce pokochać recykling

Styczeń 15, 2013 9:48 AM

W Nowej Dębie, podobnie jak w wielu innych miastach Polski, w dzień św. Walentego przeprowadzona zostanie akcja “Kocham recykling”. Pomysłodawcą akcji jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski.

W przeprowadzenie Eko-Walentynek w Nowej Dębie, zaangażowało się Stowarzyszenie Wsparcie. Koordynatorem przedsięwzięcia w Nowej Dębie jest Marcin – marcin@wsparcie.p . Każdy, kto przyniesie do siedziby Stowarzyszenie Wsparcie w dniu 14 lutego w godzinach od 14 do 20 zużyte baterie, otrzyma lizakowe serduszko – jako podziękowanie za udział w akcji.

*******

W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii – czyli ok. 10 tys ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2013 roku 30% baterii z rynku (ok. 3.400 ton)

foto: www.cycling-recycling.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>