Przegrana koszykarzy Jeziora Tarnobrzeg w Słupsku

Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg przegrali 11 mecz w tym sezonie. Tym razem podopieczni trenera Dariusza Szczubiała ulegli w Słupsku miejscowym Czarnym 69:89. Najlepszym graczem Energi Czarnych był Levi Knutson, który rzucił 19 punktów. 17 punktów i cztery asysty dołożył Roderick Trice. 18 punktów dla Jeziora zdobył Jakub Dłoniak.

Przez trzy kwarty zawodnicy ze Słupska mieli problemy z ekipą Jeziora. Dopiero w czwartej części spotkania udało im się uciec rywalom i ostatecznie efektownie wygrać.
Mimo że po trafieniu Levi Knutsona na początku meczu Energa Czarni wygrywali 16:11, to tarnobrzeżanie już w pierwszych minutach drugiej kwarty prowadzili trzema punktami dzięki rzutowi z dystansu Jakuba Dłoniaka a po punktach Xaviera Alexandra było już 31:23 dla Jeziora. Gospodarze jednak szybko doprowadzili do remisu i jeszcze w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie, wygrywając pierwszą połowę 40:36.

Po przerwie, dwie trójki pod rząd Levi Knutsona powiększyły przewagę słupszczan do 12 punktów. Wtedy wydawało się, że to niezagrożona przewaga, ale nic bardziej mylnego. Jeszcze w tej samej części gry trafienie Alexandra oznaczało, że to Jezioro wyszło na prowadzenie. Energa Czarni postawili na jeszcze jeden ofensywny zryw. Ostatnią kwartę rozpoczęli od serii 13:2 i po trafieniu Rodericka Trice’a wygrywali 72:60. Zawodnicy trenera Dariusza Szczubiała nie byli w stanie już dogonić rywali, którzy tylko powiększali rozmiary swojego zwycięstwa. Słupczanie w całym meczu popełnili mniej strat, grali bardziej zespołowo – mogli w większym stopniu liczyć na punkty rezerwowych.

W kolejnym meczu Jezioro zmierzy się z Anwilem Włocławek. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 26 stycznia w Tarnobrzegu. Początek godz.19.

Energa Czarni – Jezioro Tarnobrzeg 89:69 (20:16, 20:20, 19:22, 30:11)

Energa: Knutson 19 (5×3), Trice 17 (1×3), Dutkiewicz 12 (2×3), Tomaszek 9, Nicholson 8, Dabkus 8, Kostrzewski 7 (1×3), Brandwein 7 (1×3), Nowakowski 2
Jezioro: Dłoniak 18 (4×3), Doaks 12, Alexander 11, Long 9 (3×3), Krajniewski 9 (1×3), Tiller 6, Wall 4