Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

A.S.A.: Postępujemy zgodnie z zawartą z miastem umową, Tarnobrzeg nie wymaga całkowitego odśnieżenia

Styczeń 25, 2013 2:03 PM

Od kilku dni mieszkańcy Tarnobrzega dotkliwie odczuwają skutki obfitych opadów śniegu czy marznącej mżawki. Na drogach i chodnikach które przykrywa kilkucentymetrowa warstwa śniegu jest niebezpiecznie ślisko.

Za odśnieżanie ulic i chodników miejskich odpowiada firma A.S.A. Wczoraj prezydent spotkał się z przedstawicielami spółki. – Poinformowałem przedstawicieli firmy, że na znaczącą poprawę stanu dróg i chodników czekam do piątku, do godziny 15. Jeśli firma nie upora się z odśnieżaniem, zamierzam w trybie natychmiastowym rozwiązać umowę ze spółką na całoroczne utrzymanie czystości i porządku na terenie miasta. Mam już przygotowany wariant awaryjny na taką okoliczność, czyli siły i środki do odśnieżania miasta po rezygnacji ze spółki ASA – mówi prezydent.

WSZYSTKIEMU WINNA…POGODA

W odpowiedzi A.S.A. wystosowała oświadczenie, w którym wyjaśnia, że odśnieżanie miasta prowadzone jest zgodnie z zawartą między miastem a spółką umową a stan dróg i chodników uzależniony jest od … samej pogody.

- Pragniemy podkreślić, iż prace dotyczące zwalczania skutków zimy prowadzone są przez naszą Spółkę w sposób ciągły, jednak ich efekty uzależnione są w dużej mierze od występujących w danej chwili warunków atmosferycznych co jest zgodne z warunkami udzielonego przez Gminę Tarnobrzeg zlecenia – pisze w oświadczeniu A.S.A. informując jednocześnie, że usługa zimowego utrzymania dróg, ulic, placów, chodników i parkingów prowadzona jest z podziałem na cztery standardy zimowego utrzymania, do których przypisane są poszczególne ulice Miasta.

- Zgodnie z wymogami II, III i IV standardu zimowego utrzymywania dróg, Gmina Tarnobrzeg nie wymaga całkowitego odśnieżenia nawierzchni jezdni i chodników. Jedynie w I standardzie, do którego należą m. in. ulice Warszawska, Wisłostrada,Sikorskiego, należy zapewnić całodobową przejezdność i doprowadzić w konsekwencji prowadzonych działań do odsłonięcia nawierzchni ulic – informuje w oświadczeniu A.S.A.

ODŚNIEŻAMY, GDY PRZESTANIE PADAĆ?

Co ważne, skutecznego odśnieżania nie możemy wymagać w momencie kiedy opady wciąż trwają, bowiem jak czytamy w oświadczeniu wydanym przez spółkę: „czas na usunięcie skutków zimy, a w szczególności błota pośniegowego, mieści się w przedziale od 4 do 12 godzin od ustania opadów”.

- Jak wynika z posiadanych przez nas informacji, w ostatnich dniach (począwszy od soboty 19 stycznia 2013 do środy 23 stycznia 2013) na obszarze miasta Tarnobrzeg występowały ciągłe opady śniegu, śniegu z deszczem lub marznącej mżawki. W takiej sytuacji zrozumiałym jest, iż ostateczny efekt zwalczania skutków zimy następuje z pewnym opóźnieniem w stosunku do oczekiwań – tłumaczy stan tarnobrzeskich dróg i chodników A.S.A.

PREZYDENCKA KARA KTÓREJ NIE MA?

Jak pisał w oświadczeniu prezydent, miasto nałożyło na spółkę karę w wysokości 100 tys. zł za zły stan dróg i chodników w grudniu ubiegłego roku. – Na nic zdały się monity moich służb, moje bezpośrednie interwencje u kierownictwa spółki czy wreszcie nałożenie na firmę rekordowych kar umownych (ok. 100 tys. zł) w grudniu 2012. W tej sytuacji, oprócz kolejnych kar umownych, które zgodnie z umową nałożę za styczeń, bardzo poważnie rozważam zerwanie umów z Firmą A.S.A. – pisał prezydent Mastalerz.

W rozmowie z portalem NadWisłą24 Tadeusz Szabarkiewicz, pełnomocnik Zarządu A.S.A. powiedział, że o karze nic nie wie, ponieważ nie było w tej sprawie stosownego protokołu.

- Władze miasta zapewniły sobie prawo kontroli prac stanowiących przedmiot umowy oraz wskazania wykonawcy ewentualnych uchybień w realizacji umowy, poprzez sporządzanie protokołu z kontroli, w którym to protokole zawarte będą informacje dla podmiotu realizującego usługę o stwierdzonym
nienależytym wykonaniu umowy. Wykonawca usług musi w okresie 24 godzin od momentu otrzymania takiego zgłoszenia usunąć uchybienia zawarte w protokole i uznane przez wykonawcę. Do dnia dzisiejszego nasza Spółka nie otrzymywała takich protokołów, więc nie mieliśmy okazji się do nich ustosunkować, a tym bardziej usunąć takich usterek – czytamy w oświadczeniu.

Ponieważ od dwóch dni już nie pada, A.S.A. powinna się wziąć ostro do roboty, lecz wygląda na to, że problem częściowo rozwiąże natura, jako że od przyszłego tygodnia zapowiadana jest odwilż.

foto: archiwum

16 Responses to A.S.A.: Postępujemy zgodnie z zawartą z miastem umową, Tarnobrzeg nie wymaga całkowitego odśnieżenia

  1. Jam Odpowiedz

    25 stycznia 2013 at 14:27

    Jak Tarnobrzeg jest źle to ja nie wiem jak opisać odśnieżenie Sandomierza. Nie ma porównania… Sandomierz=tragedia

    • mi Odpowiedz

      27 stycznia 2013 at 11:17

      nie wiem o czym Ty piszesz facet, naprawdę nie wiem
      co ty masz do rzekomo żle odśnieżonego Sandomierza???
      chłopie – Ja codziennie chodzę i jeżdżę po S-rzu i Tbg i jak co roku to właśnie Sandomierz jest bardzo dobrze odśnieżony a w Tbg jest tragedia!!!
      500 m pokonać pieszo to wyzwanie tak człowiek sie umorduje idąc po tych zaspach
      Sandomierz jak co roku w zimie górą nad Tbg!!!
      taka prawda.
      ps.
      a Ja nie mieszkam ani tu ani tu.

  2. maryjan Odpowiedz

    25 stycznia 2013 at 15:24

    A co porównywać Sandomierz do Tarnobrzego. W tarnobrzegu jest źle z odśnieżaniem nie tylko w tym roku. Od kilku dni nie pada a chodniki dalej są pełne błota pośniegowego, niektóre ulice też – tylko osoby odpowiedzialne są ślepe, ślepe i jeszcze raz ślepe. Za co się płaci firmie A.S.A ?

    • mmmmmm Odpowiedz

      27 stycznia 2013 at 11:30

      dokładnie , po co porównywać S-rz do Tbg
      Sandomierz to miasto, które jest zawsze czyste i zadbane bo ten wiekowy jeden z najstarszych miast w kraju. Znane w całej Polsce i odwiedza je setki tysięcy turystów co roku a Tbg???
      nic, zero, totalna pucha, dobrze że nam tą hutę z S-rza jeszcze przenoszą ( częściowo ). Bo nic tu sie u Nas w Tbg nie dzieje
      a prawda jest taka iż KLIMATEM to nigdy się nie zrównamy do SANDOMIERZA, TAKA PRAWDA
      chociażby starówka, przepiękna, jedna z piękniejszych w polsce.

  3. Bez Odpowiedz

    25 stycznia 2013 at 18:14

    Tak uważam że w trybie natychmiastowym powinno się rozwiązać umowę z ASA bo to dziady tylko kase biorą i nic nierobią od poniedziałku niepowinni już zajmować miejsca w mieście!!!

  4. AF Odpowiedz

    25 stycznia 2013 at 21:35

    Dziś po chodnikach Przywiśla jeździł traktor z podniesionym pługiem, ok. 6 rano panowie z A.S.A mieli chyba odśnieżyć przystanek MKS przy FRAC-u bo stali dobre 15 min oparci o łopaty i palili papierosy, czy odśnieżyli nie wiem bo zdążyłam odjechać zanim się ruszyli. Jak rozumiem będzie odśnieżone w okolicach kwietnia, może marca jak pogoda pozwoli…

    • Feliks Odpowiedz

      25 stycznia 2013 at 23:10

      Ci trzej panowie zdążyli wypalić te papierosy. A jak skończyli to się rozeszli. Czekałem na kumpelę i wszystko widziałem.Pozdrawiam.

  5. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    25 stycznia 2013 at 22:38

    „czas na usunięcie skutków zimy, a w szczególności błota pośniegowego, mieści się w przedziale od 4 do 12 godzin od ustania opadów”.

    Ciekawe co za geniusz z urzędu miasta spisał taką umowę, gdyby tydzień padał śnieg to ASA może jeździć byle coś robić a za stan dróg i tak miasto nic im nie zrobi. Po co to bicie piany przez Mastalerza? Jakie kary umowne skoro z umowy wynika co innego.

  6. wacek Odpowiedz

    26 stycznia 2013 at 11:52

    Brawo dla prezydenta pogonić tych partaczy, po chodnikach nie da sie chodzić i nie mówie o jakichś zadupiach tylko o tych głównych

  7. Tomek Odpowiedz

    26 stycznia 2013 at 18:21

    Zima znowu sparaliżowała Tarnobrzeg
    Opublikowano 29 Listopad 2010 Autor: Norbert Mastalerz
    (…)
    ***
    Druga zima nowego prezydenta i nadal to samo. Przez tyle lat krytyki chyba widział gdzie są słabe punkty, co należy poprawić aby opady śniegu w kolejnych latach nie paraliżowały miasta. Po stanie ulic tego nie widać. Obecny przynajmniej ma na kogo zwalać winę, oby do wiosny…

  8. WOlverine Odpowiedz

    27 stycznia 2013 at 08:09

    Witam. Nie chodzi tylko o chodniki. Jechałem samochodem 10km/h drogą boczną od kauflandu,chodzi mi o tą co łączy się z ulicą Kurasia.Przy próbie zachamowania stoczyłem się na ulicę główną i gdyby nie przytomność kierowcy z drugiego auta,miałbym skasowany cały bok samochodu.I gdzie tu jest odśnieżanie czy też odladzanie drogi skoro nie można wyhamować z tak małej prędkości…

  9. cb Odpowiedz

    27 stycznia 2013 at 10:15

    Dwa lata temu Mastalerz krytykował Wójtowicza za brak odśnieżania, na kogo teraz zwali?

    • serbiniak Odpowiedz

      27 stycznia 2013 at 19:17

      Jak to na kogo? przecież zwala na ASĘ! Co złego to nie on. Zamiast się przyznać do błędu pitoli o rekordowych karach umownych. Kary nie doprowadzą ulic do stanu nie zagrażającego życiu i zdrowiu. Mastalerz ma szczęście, że przez śliskie drogi nikt nie zginął pod kołami bo by go ludzie zjedli.

      • spoko Odpowiedz

        28 stycznia 2013 at 16:18

        bo te stłuczki to co tam, trza było dostosować się do warunków jazdy (łańcuchy, płozy i te inne sprawy)

  10. bre Odpowiedz

    28 stycznia 2013 at 17:43

    czego takie głupoty piszecie przecierz to jest widoczne że to tylko wina wyłącznie wina ASA i uważam że natychmiast powinni zostac wyl;ani z miasta i okolic bo tam pracuja sami partacze i pijaki nic nie robia tylko czekaja kiedy minie ich czas pracy a to że ulice i chodniki sa w takim stanie to tylko wyłącznie winan ASY do nich wszyscy powinni miec pretensję i od nich ściągać odszkodowanie i kary nakładac na ta firmę nie powinni juz wogóle istniec