Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Uroczyste otwarcie nowej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy

Styczeń 28, 2013 2:55 PM

W miniony piątek władze Powiatu Tarnobrzeskiego dokonały otwarcia nowej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy. W uroczystości wziął udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Jacek Męcina. Koszt inwestycji wyniósł ponad 2 miliony złotych.

- Cieszę się że mogę wziąć udział w tej uroczystości. Władze powiatu zadbały o zwiększenie standardu pracy urzędników, a przez to zwiększenie efektywności pracy placówki – mówił minister Męcina. – Województwo podkarpackie realizuje kilka pilotażowych projektów związanych z osobami młodymi, jak na przykład współpraca publicznych służb zatrudnienia z prywatnymi agencjami. Mamy nowe założenia, mamy nowe plany związane z unowocześnieniem Urzędów Pracy. Udało się zabezpieczyć poważną sumę pieniędzy, których nie powinno zabraknąć w Urzędach Pracy na aktywizację. Deklaruję również, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie w perspektywie tego roku – dodał Jacek Męcina.

Do tej pory, urząd pracy zajmował część pomieszczeń wynajmowanych od Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Za zgodą radnych powiatowych, starostwo kupiło budynek, gdzie do niedawna mieściła się jedna z firm ubezpieczeniowych. – W dłuższej perspektywie ten zakup będzie oznaczał oszczędności. Będąc na swoim nie będziemy ponosić kosztów wynajmu. Oficjalne oddanie budynku do użytku zbiegło się z Dniem Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Jest to więc swego rodzaju prezent dla pracowników. Jednak dla władz Powiatu najważniejsze jest aby służył on mieszkańcom naszego regionu. Chcemy aby osoby bezrobotne z naszego regionu mogły korzystać z usług Powiatowego Urzędu Pracy w godnych warunkach. – mówi starosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra. Koszt inwestycji wyniósł ponad 2 miliony złotych.

- Do tej pory niestety wynajmowaliśmy pomieszczenia w dwóch budynkach na ośmiu piętrach, więc często osoby bezrobotne i poszukujące pracy, a także pracodawcy musieli wędrować z piętra na piętro poszukując właściwych osób do załatwienia swoich spraw. Dziś jesteśmy w jednym miejscu, więc nikt nie musi już marnować czasu na bieganie i szukanie nas nie ma. Jest tylko załatwianie spraw – mówiła nie ukrywając radości Teresa Huńka, szefowa PUP-u.

Warto wspomnieć, że nowy budynek został w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do budynku prowadzi specjalny podjazd dla wózków. Na parterze budynku wyznaczono pomieszczenie do obsługi tej grupy petentów. W planach jest budowa windy.

Nowa siedziba PUP-u znajduje się na ulicy 1 maja 3 (dawna siedziba PZU).

foto&info: Powiat Tarnobrzeski

4 Responses to Tarnobrzeg: Uroczyste otwarcie nowej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy

 1. siarkohoolik Odpowiedz

  28 stycznia 2013 at 16:45

  to chyba jubileuszowa tysieczna impreza na ktorej “bryluje” Norbert Mastalerz od czasu funkcji prezydenta :)

 2. spoko Odpowiedz

  28 stycznia 2013 at 22:18

  podobno zaproszone zostały tysiące bezrobotnych, którzy dzięki PUP znaleźli pracę i ten wdzięczny tłum niósł notabli na rękach z TDK aż do nowej siedziby. Prawda to?

  • siarkohoolik Odpowiedz

   29 stycznia 2013 at 00:08

   10/10 :D

  • longeared Odpowiedz

   29 stycznia 2013 at 15:39

   hahahahah genialne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>