Dreszczowiec z happy endem, Jezioro wygrywa z Polpharmą (fotoreportaż oraz video HD)

Po emocjonującej końcówce Jezioro Tarnobrzeg wygrało z Polpharmą Starogard Gdański 95:93 (23:23, 23:18, 23:27, 26:25) w meczu 19 kolejki Tauron Basket Ligi. Kluczowe punkty decydujące o zwycięstwie zdobył Christopher Long, skutecznie egzekwując dwa rzuty wolne podyktowane w ostatnich sekundach meczu.

Początek spotkania należał do gości, którzy po rzucie Bena McCauley’a prowadzili 7:2. W kolejnych minutach meczu obie drużyny były mało skuteczne, choć to Jeziorowcy wciąż „gonili” rywala. W ostatnich sekundach pierwszej kwarty celną trójkę zaliczył Alexander ustanawiając wynik przed drugą kwartą na 23:23. Drugą kwartę świetnie rozpoczęli Jeziorowcy, którzy po serii 7:0 objęli prowadzenie 30:23. Kilka minut później, po akcji 2+1 podopieczni trenera Szczubiała wyszli na dziesięciopunktowe prowadzenie (42:32). Po przerwie koszykarze ze Starogardu szybko odrobili stratę, już na początku trzeciej kwarty po rzucie z dystansu Zbigniewa Białka wygrywali 51:50. Od tego momentu spotkanie było już bardzo wyrównane, choć to Jeziorowcy częściej wychodzili na prowadzenie. Kluczowe dla losów meczu było ostatnie 40 sekund meczu. Po trójce Christophera Longa Jezioro prowadziło 93:90. Starogardzianie co prawda doprowadzili do remisu, ale ostatnia akcja należała do gospodarzy. Wydawało się, że goście nie będą faulowali licząc na dogrywkę, ale ostatecznie po przewinieniu Łukasza Majewskiego na linii rzutów wolnych stanął Long. Amerykanin trafił oba rzuty zapewniając tarnobrzeskiemu zespołowi siódme zwycięstwo w tym sezonie.

Najlepszym strzelcem Jeziora był Jakub Dłoniak, który rzucił 22 punkty, z czego 15 w ostatniej kwarcie. 19 punktów i dziewięć zbiórek dołożył Xavier Alexander. Ben McCauley zdobył dla Polpharmy 30 punktów, osiem zbiórek i sześć asyst.

Następny mecz ligowy Jezioro rozegra w niedzielę 17. lutego w Gdyni, gdzie zmierzy się z obrońcą tytułu Asseco, w piątek 1. marca podopieczni trenera Szczubiała rozegrają spotkanie również w Gdyni ze Startem, przed własną publicznością zmierzą się zaś w ostatnim pojedynku rundy zasadniczej z Treflem Sopot w piątek 8. marca. Natomiast już w środę 6. lutego, w ramach meczu ćwierćfinałowego Intermarche Basket Cup tarnobrzeski zespół podejmie we własnej hali PGE Turów Zgorzelec. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.

Jezioro Tarnobrzeg – Polpharma Starogard Gdański 95:93 (23:23, 23:18, 23:27, 26:25)

Jezioro: Dłoniak 22 (2×3), Alexander 19 (2×3), Long 13 (3×3), Tiller 12, Doaks 12, Wall 11 (1×3), Przybyszewski 4, Krajniewski 2, Patoka 0
Polpharma: McCauley 30 (2×3), Carter 19 (4×3), Białek 15 (3×3), Majewski 13, Mirković 7 (1×3), Nowakowski 3 (1×3), Radwański 2, Szymkiewicz 2, Hicks 2