Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Odwilż ujawnia przykre niespodzianki, psie odchody zalegają na chodnikach i trawnikach (foto oraz video)

Luty 6, 2013 4:59 PM

Wraz z topniejącym śniegiem jak grzyby po deszczu, pojawiają się psie odchody, które zalegają nie tylko na trawnikach, również chodnikach. Większość właścicieli czworonogów nie sprząta po swych pupilach a przecież pies sam po sobie nie posprząta.

W przypadku właścicieli nie sprzątających po swoich psach, tarnobrzescy strażnicy miejscy w ubiegłym roku interweniowali 113 razy, z czego większość to były pouczenia. – Kiedy funkcjonariusz spotyka taką osobę która nie posprzątała po psie, zwraca się z prośbą o to, żeby posprzątała, jeżeli osoba twierdzi, że nie ma zestawu higienicznego to strażnicy, którzy noszą takie zestawy ze sobą wręczają go i właściciel najczęściej sprząta po psie – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24 komendant tarnobrzeskiej Straży Miejskiej Robert Kędziora.

Zaledwie kilka osób zostało ukaranych mandatem w wysokości 100 zł. – Są to generalnie te osoby, które mimo interwencji funkcjonariusza, nie posprzątały po swoim pupilu – mówi komendant dodając, iż  skutecznie egzekwowanie prawa nie jest łatwe, gdyż właściciela psa trzeba złapać „na gorącym uczynku”.

- Ludzie, szczególnie w zimie wyprowadzają psy gdy jest już ciemno – mówi komendant. – W ubiegłym roku dzięki miejskiemu monitoringowi udało nam się “namierzyć” taką jedną osobę, została ona pouczona przez wysłany na miejsce patrol – dodaje.

Dlatego aby nasze chodniki i trawniki były wolne od psich odchodów potrzeba jest przede wszystkim dobra wola właścicieli czworonogów. Jak przyznają mieszkańcy Tarnobrzega z którymi rozmawialiśmy na ten temat, w naszym mieście większość ludzi nie sprząta po psach i nie widzi w tym nic złego. O edukacji właścicieli psów, jako właściwej drodze do uwolnienia miejskich deptaków i trawników z nieprzyjemnych niespodzianek mówi komendant Kędziora. – W tym roku w mieście pojawią się plakaty z osobą niepełnosprawną, której wózek jest ubrudzony psimi odchodami – dodaje.

Więcej szczegółów (rozmowy z mieszkańcami oraz z komendantem Kędziorą) w materiale video. Zapraszamy

video: Agnieszka Nycz


foto: Piotr Morawski

19 Responses to Tarnobrzeg: Odwilż ujawnia przykre niespodzianki, psie odchody zalegają na chodnikach i trawnikach (foto oraz video)

  1. kibic Odpowiedz

    6 lutego 2013 at 21:41

    super materiał !!! gratuluje pomysłu. Piekne zdjęcia !!! co za d…. na to wpadł.

    • mieszkaniec tbg Odpowiedz

      6 lutego 2013 at 22:28

      Właśnie, że bdb materiał!!! pierd… buraki\właściciele psów nie sprzątają po swoich pupilkach a później mamy gówno na gównie na chodnikach czy trawnikach, rzygać się chce a jak gdzieś idę chodnikiem to krew mnie zalewa.

  2. żaróweczka Odpowiedz

    6 lutego 2013 at 22:13

    a ile petów przy tych kupach! taka kupa się rozpuści po lepszym deszczu, a pet chyba po 2 latach

  3. Fix Odpowiedz

    6 lutego 2013 at 22:41

    Piękne kloce :) Możemy sobie w internecie ponarzekać a w realu mało kto zwróci uwagę właścicielowi psa, który nie sprząta po nim. W naszym społeczeństwie niestety za frajera jest uważany ten co sprząta kupy. Chory kraj i chorzy ludzie.

  4. Uzi Odpowiedz

    6 lutego 2013 at 23:31

    Prezydent odpowiedzialny poniekąd za wygląd miasta powinien wydać jakiś dekret na mocy którego jego strażnicy wszelkimi dostępnymi środkami zaczną realnie karać właścicieli czworonogów. Dopisze sobie do planów budżetowych planowane wpływy z tego tytułu(jak Rostowski zrobił z fotoradarami). Widząc jaka ilość tego gówna zalega na trawnikach budżet Tarnobrzega mógłby się dźwignąć. No chyba, że Panu Prezydentowi całe zasrane miasto nie przeszkadza…

  5. mariusz Odpowiedz

    7 lutego 2013 at 01:23

    masakra, ludzie co to kur,, jest ? ktos kto robil zdjecia psich gowien ma nie pokoleji w glowie, widac na jakim poziomie jest ten portal. Dno totalne jak ta kupa ze zdjecia.

  6. wacek Odpowiedz

    7 lutego 2013 at 01:29

    Dobry fotoreportarz a wszyscy którzy sie spinają zapewne mają pieska, ktory beztrosko sadzi sobie takie dorodne kloce a jak człowieka przypili i lunie sobie gdzies przy murku musi rozgladac sie na prawo i lewo czy nie nadjezdza straz wiejska lup policja z mandatem.

    Pozdrawiam wszystkich nielicznych sprzatajacych po swoim pupilu.

  7. Grzegorz Lipiec Odpowiedz

    7 lutego 2013 at 09:22

    Pamiętam, jak pisałem jeden z pierwszych tekstów o psich kupach i tak jak wyżej zrobiłem zdjęcie odchodów, wysłałem… a potem rozmowa z prowadzącym wydanie, że takich rzeczy to się nie robi.

    • @ Odpowiedz

      7 lutego 2013 at 09:37

      Bo prowadzący wydanie też ma psa i nie sprząta po nim, brutalna prawda w oczy kole. Spinacze lepiej niech idą do SM bo jeszcze mają darmowe zestawy ma kupy.

  8. Sylwia Odpowiedz

    7 lutego 2013 at 10:49

    Mieszkam na Serbinowie i jestem zdruzgotana tymi prezentami po psach. To nie jest problem topniejącego śniegu, właściciele nie sprzątają cały rok. Latem trawa jest większa, kosiarka zamieli i mniej to gówno widać. Jeżeli Straż Miejska uważa, że plakatem załatwi problem to życzę powodzenia a mieszkańcy nadal będą wydłubywać z butów psie gówno. Powiedzmy sobie szczerze działania Str.Miejs. są nieskuteczne. Skoro noszą przy sobie zestawy do sprzątania po psach a nie potrafią skutecznie walczyć z problemem to może niech sami zaczną sprzątać, jestem przekonana, że po kilku dniach babrania się w psich odchodach skuteczność SM wzrośnie o kilkaset % i w kilka dni wlepią więcej mandatów niż przez cały rok – okazji jak widać na chodnikach nie brakuje.

  9. Polska Odpowiedz

    7 lutego 2013 at 11:32

    “Zaledwie kilka osób zostało ukaranych mandatem w wysokości 100 zł. – Są to generalnie te osoby, które mimo interwencji funkcjonariusza, nie posprzątały po swoim pupilu – mówi komendant” – ŁOT CAŁA POLSKA I POLACY!!! DO EUROPY SIĘ PCHAMY, Z CZYM??? CHAMSTWEM I PROSTACTWEM? JAK W DOMU PIES NAROBI TO POSPRZĄTASZ A PSU WPIERD…SZ? A NA CHODNIKU TO WSTYD?

  10. Grzegorz Lipiec Odpowiedz

    7 lutego 2013 at 12:18

    Myślę, że nie ma to nic do rzeczy – chodzi o kwestię pokazania, prezentacji i niekoniecznie krytykujący muszą mieć psa. Acz problem jest, a nieudolność zapowiadających rewolucję w tym temacie również.

  11. Bałwan_tbg Odpowiedz

    7 lutego 2013 at 13:07

    Widzieliście na którymś osiedlu pod blokiem postawionego bałwana ze śniegu?(tych innych nie brakuje) Próbowaliśmy ze znajomymi niedawno lepić i po kilku obrotach śniegową kulą pod blokiem, mało co nie rzygłem jak psie gówna kula zaczęła zbierać, przeraziłem się ich ilością i odpuściłem :( Współczuję niepełnosprawnym, którzy nie mają w wózku elektrycznego napędu orucz sprawnych nóg jeszcze ręce pełne gówna, przesrane życie… Pozdrawiam właścicieli czworonogów, którzy nie sprzątają po swoich pieskach, byle gowna w domu nie było a reszta to nie moja sprawa.

  12. Viking Odpowiedz

    7 lutego 2013 at 13:47

    fotografujmy srające psy razem z ich właścicielami i wrzucajmy zdjęcia do internetu.

  13. Magda Odpowiedz

    7 lutego 2013 at 18:26

    Tak, jestem za robieniem zdjęć właścicielom, którzy nie sprzątają po swoich psach (często nazywanych członkami rodziny:)). Takie zdjęcia mogą służyć jako dowód w konfrontacji ze strażą miejską! Wreszcie trzeba się za to wziąć solidnie i dobrze, że coraz więcej ludzi o tym mówi.

  14. SM Odpowiedz

    7 lutego 2013 at 21:19

    Taa straz miejska woli wlepiac mandaty za złe parkowane lub picie wniedozwolonym miejscu niż babrac się w gównie.

  15. Viking Odpowiedz

    8 lutego 2013 at 10:40

    A JAKBY TAK WŁAŚCICIELOM SRAJĄCYCH CZWORONOGÓW ODPŁACAĆ METODĄ MARKA KONRADA Z FILMU “DZIEŃ ŚWIRA?

  16. Stary Fix Odpowiedz

    9 lutego 2013 at 00:54

    Ja nie mam najmniejszego zamiaru tego robić po własnym psie. Ci którzy psów nie mają to są cwani i tak gadają, a gdyby im przyszło sprzątać to sami by ” gówno ” zrobili. W najgorszy wypadku gdyby mi przyszło dostać mandat to bym sobie odchody mojej kochanej suni wyzbierał tym mandacikiem. Pozdrawiam!

  17. WV Odpowiedz

    9 lutego 2013 at 16:54