przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sandomierz: W sobotę odbędzie się gra miejska “Powstanie styczniowe w Sandomierzu”

Luty 8, 2013 7:22 PM

Sandomierski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Muzeum Diecezjalne w Sandomierzu, Caritas Diecezji Sandomierskiej, Sandomierskie Stowarzyszenie Kulturalne, Parafia pw. św. Józefa w Sandomierzu zapraszają w sobotę 9 lutego br., uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w grze miejskiej “Powstanie styczniowe w Sandomierzu” upamiętniającej 150. rocznicę wybuchu powstania styczniowego.

Celem gry jest upamiętnienie 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego, przybliżenie uczestnikom gry wydarzeń, postacie, pamiątek związanych z przebiegiem powstania, pogłębienie więzi z małą ojczyzną przez poznawanie historii, kształtowanie umiejętności pracy w zespole.

Trasa obejmuje miejsca związane z działaniami powstańczymi, postaciami historycznymi – powstańcami, bądź zabytkami kultury materialnej powstania styczniowego. Zadania uczestników: „Planszą” gry jest miasto. Na każdym punkcie trasy, do którego mają dotrzeć uczestnicy otrzymują hasło oraz wskazówki (mapę oraz informacje lub fotografię) o kolejnym celu – punkcie. W każdym punkcie grupy – „partie” otrzymają od Agentów informacje o wydarzeniach, postaciach, pamiątkach związanych z powstaniem styczniowym w Sandomierzu. Uczestnicy na każdym etapie będą otrzymywać punkty za dotarcie do celu w określonym czasie oraz za wiedzę zdobytą w czasie gry. Uczestnicy powinni zapamiętać, jak najwięcej informacji i wykorzystać je w krótkim quizie kończącym grę.

info: UM Sandomierz
foto: Proporzec powstańców z 1863 r ze zbiorów Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>