Tie-break na korzyść siatkarek Siarki, zwycięstwo nad San-Pajdą Łańcut (fotoreportaż oraz video)

Wiele emocji dostarczył kibicom wczorajszy mecz pomiędzy zespołami TSSPS Anser Siarka Tarnobrzeg a MKS V LO San-Pajda Łańcut. Z zaciętego, pięciosetowego pojedynku zwycięsko wyszły siatkarki Siarki odnosząc czwarte zwycięstwo w sezonie 2012/13 drugoligowych rozgrywek.

Od początku pierwszego seta siatkarki Siarki objęły 4 punktowe prowadzenie, kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie. W ataku dobrze spisywała się Karina Róg i Barbara Wąż oraz środkowe Justyna Bator i Martyna Grzesiak. Na prawym skrzydle rozkręcała się z akcji na akcję Urszula Dziadosz, która dostała szansę gry od początku spotkania. Drużyna z Łańcuta nie potrafiła złapać rytmu gry, popełniała dużo nie wymuszonych błędów. Podopieczne trenera Dudy trzymały wysoki poziom gry do samego końca seta i wygrały go 25-14.

Drugi set zaczął się podobnie do pierwszego, Siarka szybko objęła prowadzenie 5-2 i wydawało się że drużyna z Łańcuta nie podejmie walki w tym meczu. Niestety sytuacja się odwróciła i przyjezdne objęły prowadzenie. Tarnobrzeski zespół nagle zgasł, swoich ataków nie mogły skończyć skrzydłowe, a Galica nie mogła tylko grac środkiem. Łańcut prowadził już 14-9 i 17-11. W tym momencie ponownie przebudziły się gospodynie niwelując stratę do jednego punktu 18-19. Niestety w końcówce seta lepiej zagrały dziewczyny z Łańcuta i wygrały seta do 21.

Zupełnie odwrotnie wyglądał set trzeci, Łańcut od początku dominował 7-2, 12-7, 13-9, lecz w połowie seta zawodniczki Siarki wyrównały 15-15, 16-16 a następnie wyszły na prowadzenie 20-19, 21-20,23-20 i wygrały seta do 21.

W czwartym secie Anser Siarka prowadziła do stanu 19-18, kiedy to zawodniczki z Łańcuta wyrównały i objęły prowadzenie 21-19. W końcówce siatkarki Siarki doprowadziły jeszcze do wyrównania 21-21 i prowadzenia 23-22, niestety ostatnie akcje należały do przyjezdnych które wygrały do 23.

W piątym secie to gospodynie od początku prowadziły i kontrolowały seta, był moment kiedy przyjezdne doprowadziły do wyrównania 7-7, ale zmiana stron nastąpiła przy przewadze zawodniczek Siarki, które niesione dopingiem kibiców powiększały przewagę by wygrać seta do 11 a cały mecz 3-2.

W ramach 20 kolejki rozgrywek Anser Siarka Tarnobrzeg zmierzy się w Tomaszowie Lubelskim z tamtejszą Tomasovią. Spotkanie rozegrane zostanie 23 lutego.

TSSPS Anser Siarka Tarnobrzeg – MKS V LO Łańcut 3-2 (25-14, 21-25,25-21,23-25,15-11)

Siarka: Galica, Wąż, Róg, Dziadosz, Bator, Grzesiak, Janda-libero oraz Pietrasik, Chmiel
Łańcut: Kawa, Mazur, Wojtunik, Kazała, Szymańska, Matejek, Filipowicz-libero, oraz Baran, Braszkiewicz

źródło: TSSPS Tarnobrzeg