przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nowa Dęba: Magistrat ma nową stronę internetową za prawie 20 tys. zł

Luty 27, 2013 12:40 PM

Od kilku dni w sieci funkcjonuje nowa strona internetowa urzędu miasta Nowej Dęby. Jak dowiedział się portal NadWisłą24 koszt wykonania strony wyniósł 19 tys. 500 zł, z czego 14.235zł pozyskano ze środków Unijnych w ramach rewitalizacji miasta a 5.265 zł ze środków własnych Gminy Nowa Dęba.

- Stworzyliśmy trzon strony internetowej, którą chcemy budować wraz z mieszkańcami – mówi Zygmunt Żołądź– zastępca burmistrza Nowej Dęby. – Mam nadzieję, że będzie ona odpowiadać na potrzeby naszych mieszkańców, jak również będzie miejscem promocji ich aktywności oraz gminnych zasobów – dodaje.

BLOKI TEMATYCZNE

Strona podzielona jest na cztery podstawowe bloki tematyczne: Mieszkaniec, Turysta, Biznes i Po godzinach. W dziale Mieszkaniec będzie można zapoznać się z ofertami pracy sześciu okolicznych Powiatowych Urzędów Pracy. Pracodawcy mogą też przesyłać oferty pracy bezpośrednio do urzędu miasta. Mieszkańcy znajdą tu również informacje o wszelkich inicjatywach na rzecz przeciwdziałania bezrobociu, takich jak programy pomocowe, szkolenia, warsztaty, giełdy pracy itp. Dodatkowo na stronie pojawiły się informacje dotyczące Policji i Straży Miejskiej.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Kolejnym rozwiązaniem jest „Kalendarz wydarzeń”. Każdy kto organizuje jakieś wydarzenie będzie mógł bezpośrednio na stronie wypełnić formularz i przesłać go do administratora strony, a ten po potwierdzeniu informacji opublikuje wydarzenie w Kalendarzu.
Internauci, którzy korzystają z kalendarza Google, mogą bezpośrednio ze strony jednym przyciskiem dodać dane wydarzenie do swojego kalendarza i np. zsynchronizować z kalendarzem w telefonie komórkowym.

Kolejnym nowym rozwiązaniem jest możliwość „zapisania się” na Newslettera. Każdy kto będzie chciał otrzymywać skróty informacji ze strony lub z wybranego bloku, będzie miał taką możliwość. Od połowy marca, raz w tygodniu na zarejestrowane adresy email będzie wysyłany odpowiednio sformatowany Newsletter.

Strona powiązana jest również z mediami społecznościowymi takimi jak Facebook czy Twitter.

DLA TURYSTY

Blok Turysta to zbiór informacji dla osób odwiedzających Nową Dębę i ciekawych okolicznych atrakcji. Tutaj będzie można znaleźć mapy gminy i miasta, dane komunikacyjne, o miejscach noclegowych czy punktach gastronomicznych. Tu znajdują się również opisy zabytków, ciekawych miejsc, szlaków pieszych i rowerowych nie tylko po Gminie Nowa Dęba, ale również w powiązaniu z gminami sąsiednimi. Wkrótce ten blok zostanie wzbogacony o questy.

DLA PRZEDSIĘBIORCY

Blok Biznes to z kolei zbiór informacji z zakresu gospodarki, inwestycji, planowania przestrzennego i szeroko rozumianej przedsiębiorczości. W tym dziale lokalni przedsiębiorcy będą promowani poprzez Katalog firm, jak również artykuły tematyczne dotyczące ich działalności. Osoby przedsiębiorcze znajdą tu informacje o zakładaniu i prowadzeniu firmy, a działający przedsiębiorcy o możliwościach wsparcia ich biznesu.

PO GODZINACH

Kolejnym blokiem będzie blok Po godzinach. Internauci znajdą tu informacje z zakresu wypoczynku i rekreacji, imprez kulturalnych czy działalności organizacji pozarządowych. Tutaj będą prowadzone różnego rodzaju konkursy, zabawy, quizy dla różnych grup wiekowych. Nowością jest dział bezpłatnych drobnych ogłoszeń.

- Uznaliśmy, że warto dać możliwość mieszkańcom gminy i gmin sąsiednich, wymiany informacji o chęci sprzedaży bądź kupna różnego rodzaju rzeczy, dla jednych zbędnych, a dla drugich potrzebnych – mówi Z. Żołądź.

3 Responses to Nowa Dęba: Magistrat ma nową stronę internetową za prawie 20 tys. zł

 1. ND Odpowiedz

  27 lutego 2013 at 19:13

  Ciekawe co za firma firma wykonała tą stronę? Większość lokalnych za te 5tys z pocałowaniem ręki by wykonała taką samą.

  • MG Odpowiedz

   28 lutego 2013 at 11:50

   Z pewnoscia nie byla to firma co robi strone Siarki ;)

 2. Przedsiębiorca Odpowiedz

  28 lutego 2013 at 14:24

  Tydzień temu dostałem na skrzynkę ofertę dużej firmy tworzącej strony www, najtańsza strona wizytówkowa zaczynała się od 300zł a najdroższa, najbardziej rozbudowana 6000zł – przeglądnałem ich portfolio i wykonali wiele stron dla miast i dużych firm, dużo ładniejszych i bardziej rozbudowanych niż strona Nowej Dęby. Czy zawsze to co za publiczne pieniądze musi być kilka razy droższe? Ktoś wie w jaki sposób magistrat wybrał wykonawcę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>