Koszykarze Jeziora wygrywają w Gdyni (video)

Drużyna Jeziora Tarnobrzeg wygrała w Gdyni z tamtejszym Startem 75:72. To drugie zwycięstwo Jeziorowców w ligowym meczu wyjazdowym odniesione w sezonie 2012/13.

Pierwsza kwarta spotkania była bardzo wyrównana, chociaż to Jezioro potrafiło wyjść na czteropunktowe prowadzenie po trafieniu Krzysztofa Krajniewskiego. W drugiej części meczu to gospodarze zaczęli grać zdecydowanie lepiej, czego efektem było wyjście na prowadzenie drużyny trenera Davida Dedka. Po skutecznym rzucie wolnym Michała Jankowskiego Start wygrywał nawet 36:26. Gdynianie przeważali przede wszystkim w punktach drugiej szansy. Zespół trenera Dariusza Szczubiała miał problemy z Robertem Rothbartem, który tylko w dwóch pierwszych kwartach zdobył 12 punktów i sześć zbiórek.

Później Jezioro zaczęło odrabiać straty. Co prawda w trzeciej części meczu nie udało im się jeszcze w bezpośredni sposób zagrozić Startowi, ale zbliżyli się do nich na pięć punktów. Ostatnia kwarta to dalsza część pogoni tarnobrzeżan. Skuteczność odzyskał Jakub Dłoniak i to po jego trójce goście doprowadzili do remisu. Późniejsze podobne trafienie rzucającego dawało ekipie Jeziora nawet sześć punktów przewagi. Start po akcji 2+1 Rothbarta zniwelował stratę do jednego punktu, lecz ostatnie celne rzuty wolne Jakuba Dłoniaka zadecydowały o ostatecznym zwycięstwie podopiecznych trenera Dariusza Szczubiała.

Najlepszym zawodnikiem Jeziora był Jakub Dłoniak, który rzucił 24 punkty. 14 punktów i 12 zbiórek dołożył Nicchaeus Doaks. W Starcie wyróżniał się Robert Rothbart, który zdobył 25 punktów i 12 zbiórek.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej koszykarze Jeziora zmierzą się z wiceliderem rozgrywek Treflem Sopot. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek 8 marca w Tarnobrzegu, początek godz.19.30. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem koszykarzy z Sopotu 82:73 (14:20, 21:25, 23:17, 24:11)

Start Gdynia – Jezioro Tarnobrzeg 72:75 (16:17, 22:11, 17:22, 17:25)

Start: Robert Rothbart 25 (12 zb), Michał Jankowski 13 (2×3), Grzegorz Mordzak 10, Tomasz Wojdyła 10, Patryk Pełka 4, Sebastian Kowalczyk 4, Maciej Kucharek 3 (1×3), Marcin Malczyk 2, Tomasz Andrzejewski 1, Jarosław Mokros 0.

Jezioro: Jakub Dłoniak 24 (4×3), J.T. Tiller 15 (1×3), Nicchaeus Doaks 14 (12 zb), Xavier Alexander 6, Dawid Przybyszewski 6, Krzysztof Krajniewski 5 (1×3), Daniel Wall 4, Christopher Long 1, Jakub Patoka 0, Piotr Pyszniak 0