Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W Tarnobrzegu sprawdzali swoją ortografię

Marzec 3, 2013 12:46 PM

Prawie sto osób wzięło udział w IV Miejskim Dyktandzie dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Tarnobrzegu. Tradycyjnie bohaterem tekstu przygotowanego przez panie: Justynę Uchańską–Stasiak, Karolinę Kochańczyk-Sieroń i Marię Pałkus, był Jędrzej, który w tym roku oddawał się wspomnieniom.

- Jędrzej znajduje stary, pożółkły list z wakacji na Rzeszowszczyźnie. Czytając go wraca wspomnieniami do swoich letnich przygód – mówiła jedna z autorek dyktanda.

Po zakończeniu dyktanda, wszyscy piszący zgodnie przyznali, że tegoroczny tekst był trudny i mógł przyprawić o ból głowy. Po skrupulatnym sprawdzeniu wszystkich prac przez komisję konkursową, przyznano nagrody i dyplomy zwycięzcom.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Monika Stępińska. Wśród gimnazjalistów najlepszą okazała się Katarzyna Powierża. Natomiast wśród uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z tekstem najlepiej uporała się Aleksandra Szypuła. Tytuł mistrza kaligrafii trafił do Agaty Rosy.

W dyktandzie wzięli udział także dyrektorzy tarnobrzeskich placówek oświatowych. Tegoroczną edycję wygrał Paweł Paradowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu. – Jestem zdumiony i ogromnie się cieszę. To bardzo fajny konkurs, podczas którego można sprawdzić swoje ortograficzne umiejętności – mówił.

Dyktando odbyło w się w ramach „Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego”. Towarzyszyła mu konferencja naukowa pt.: „Aby język giętki…”. Celem akcji jest propagowanie języka ojczystego oraz zasad pisowni poprawnej polszczyzny.
info: UM Tarnobrzeg
foto: Dariusz Bajor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>