Medale sportowego małżeństwa z Tarnobrzega na Mistrzostwach Polski

Grażyna Rupala zdobyła złoty medal w biegu na 60 m zaś Andrzej Rupala brązowy w biegu na 60 m przez płotki podczas XXII Halowych Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce. Zawody rozegrane zostały 2 marca w w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale.

W Mistrzostwach udział wzięła rekordowa liczba uczestników – 251. Patronat nad zawodami sprawowali m.in. Joanna Mucha Minister Sportu i Turystyki RP oraz Jerzy Skucha Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
O dużym pechu może mówić Andrzej Rupala, który kilkumetrową przewagę nad rywalami stracił zahaczając o ostatni płotek. Złoty medal przegrał zaledwie o cztery setne sekundy. Dzięki naszym lekkoatletom pomimo braku obiektu lekkoatletycznego, Tarnobrzeg nie stanowi białej plamy na lekkoatletycznej mapie Polski.