Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Partnerskie spotkanie szkół w Walencji (zdjęcia)

Marzec 8, 2013 9:55 AM

Nauczyciele gimnazjum nr 2 wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta Tarnobrzeg i Stowarzyszenia „Brzeg” wzięli udział w partnerskim spotkaniu szkół w Picanyi (Walencja), w ramach realizowanego projektu Comenius Regio. Spotkanie odbyło się w dniach 26.02 – 3.03 br.

Spotkanie rozpoczęło się od wizyty w Ratuszu Miejskim w Picanyi, gdzie zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez Burmistrza Miasta Picanya. W drugim dniu wizyty zwiedziliśmy naszą partnerską szkołę – IES Enric Valor de Picanya (http://iesenricvalor.edu.gva.es/joomla/), oglądaliśmy pracownie lekcyjne, obserwowaliśmy pracę nauczycieli.

Głównym celem partnerskiego spotkania w Walencji była realizacja zagadnień zaplanowanych w naszym projekcie, którego tematyka związana jest z profilaktyką uzależnień wśród młodzieży. Obie szkoły prezentowały wyniki swojej pracy, wyniki badań i ankiet. Porównywaliśmy metody pracy w naszych szkołach z zakresie propagowania zdrowego stylu życia.

Poznaliśmy organizacje lokalne regionu Walencji, zajmujące się profilaktyką uzależnień oraz sposób ich funkcjonowania i działania. W czasie 5-dniowego pobytu zwiedziliśmy Walencję i mieliśmy okazję wziąć udział w lokalnym święcie „Mascleta” – jednym z najważniejszych i najbardziej znanych hiszpańskich świąt Fallas w Comunidad Valenciana, z Walencją w roli głównej.

Obecnie będziemy przygotowywać się do kolejnej – trzeciej już wizyty, która tym razem odbędzie się w Gimnazjum nr 2 w pierwszej połowie czerwca. Głównym punktem planowanego spotkania będzie konferencja naukowa dotycząca działań profilaktycznych wśród młodzieży szkolnej” – Krystyna Litwin

foto&tekst: Krystyna Litwin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>