Tenisistki Zamku Tarnobrzeg blisko finału Pucharu ETTU !

Tenisistki KTS Zamku Tarnobrzeg pokonały francuski TT Saint Quentin 3:0 w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Europejskiej Federacji Tenisa Stołowego. Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie w piątek 22 marca w tarnobrzeskiej hali MOSIR.

– Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje i Yu Meng Yu z Singapuru nie wystąpiła w spotkaniu. Chciałem optymalnie ustawić zespół i udało się, każda z moich zawodniczek trafiła na najwygodniejszą dla siebie rywalkę. Zaliczka 3:0 i przegrane dwa sety to sus w stronę finału, ale jeszcze nie jest to awans – mówi zadowolony trener Zbigniew Nęcek.

Strategiczny pojedynek stoczyły już w pierwszej partii Margarita Piesocka oraz Aurore Dessaint. Tenisistka Zamku łatwo wygrała seta, a po chwili tak samo szybko Francuzka wyrównała. Trzecia odsłona to wojna nerwów i …pokaz błędów. Najpierw prowadzenie Dessaint 6:4, a zaraz 8:6 dla Piesockiej. Kolejne cztery piłki i remis 9:9, ale końcówka dla walecznej zawodniczki Saint Quentin. Później fatalny początek w wykonaniu tenisistki z tarnobrzeskiego klubu wprawił w małą konsternację ławkę gości. 0:3 i czas dla KTS-u, a później doskonała gra Piesockiej i zwycięstwo 11:4! Decydujący set od początku z minimalną przewagą dla Tarnobrzega, ale w połowie ponownie horror, gdy Dessaint wyprowadziła ze stanu 4:6 na 9:8. Na szczęście Piesocka zachowała zimną głowę i zdobyła bardzo cenny punkt dla Zamku.

Bez stresu podeszła do stołu defensorka Han Ying, która zmierzyła się z, tak jak i ona, świeżo upieczoną mamą Sanją Korak. Rozpoznawanie rywalki i bardziej zachowawcza gra zajęły „Hani” pięć akcji. Później już wzorowo punktowała Korak, ani przez moment nie tracąc panowania nad przebiegiem meczu.

Dzięki pewnemu zwycięstwu we Francji podopieczne trenera Zbigniewa Necka mają ogromną szansę na awans do finału turnieju, w którym grać będą dwie najlepsze europejskie drużyny.