Wicemistrzowie odprawieni z kwitkiem. Jezioro wygrywa z Treflem! (fotoreportaż oraz video HD)

Ogromną niespodziankę sprawili koszykarze Jeziora Tarnobrzeg pokonując we własnej hali wicemistrza Polski Trefl Sopot 92:78 (22:21, 25:22, 23:21, 22:14). Punktowy rekord sezonu zaliczył Dawid Przybyszewski, który zdobył 24 punkty i zaliczył 10 zbiórek.

Jezioro rozpoczęło mecz od prowadzenia 6:0, chociaż później sytuacja na parkiecie się wyrównała. Bardzo aktywni w pierwszych minutach byli Jakub Dłoniak i Dawid Przybyszewski, jednak żadna z drużyn w pierwszej połowie nie potrafiła zapewnić sobie bezpiecznego prowadzenia. W trzeciej kwarcie kolejna trójka Dłoniaka dawało tarnobrzeżanom sześć punktów przewagi. Jak się okazało, sopocianie od tego momentu mieli problemy ze zbliżeniem się do swoich rywali. Na siedem minut przed końcem meczu po rzucie z dystansu Lorinzy Harringtona Trefl przegrywał zaledwie czterema punktami i wydawało się, że ich pogoń może być skuteczna. W tym momencie Jezioro zaliczyło jednak fenomenalną serię 16:0! Sporo punktów zdobywali w tym fragmencie Daniel Wall i Xavier Alexander. Kolejnego zrywu zespołu trenera Mariusza Niedbalskiego już nie było i ze zwycięstwa mogli się cieszyć gracze z Tarnobrzegu. Gospodarze w całym meczu trafili 10 trójek, ale niespodziewanie wygrali także rywalizację o zbiórki, co z pewnością pomogło im w odniesieniu zwycięstwa.

Jeziorowcy kończąc rundę zasadniczą na dziewiątej pozycji rozpoczynają walkę o dwa miejsca (7-8) premiowane awansem do fazy play-off. Rywalami tarnobrzeskiego zespołu będą: siódma Polpharma Starogard Gdański, ósmy AZS Koszalin, dziesiąta Rosa Radom, jedenasta Kotwica Kołobrzeg i ostatni zespół rozgrywek – Start Gdynia.

W pierwszym spotkaniu zmierzą się w Tarnobrzegu, ze Startem Gdynia. Mecz rozegrany zostanie w piątek 15 marca, początek godz.19. Dwa dni później, w niedzielę 17 marca rywalem Jeziora będzie Polpharma Starogard Gdański. Początek spotkania w tarnobrzeskiej hali MOSiR – godz.18.

Jezioro Tarnobrzeg – Trefl Sopot 92:78 (22:21, 25:22, 23:21, 22:14)

Jezioro: Przybyszewski 24 (3×3), Dłoniak 20 (2×3), Alexander 16 (2×3), Tiller 15 (1×3), Krajniewski 7 (1×3), Wall 7, Long 3 (1×3), Patoka 0
Trefl: Looby 16, Waczyński 14 (4×3), Dylewicz 13 (1×3), Michalak 13 (2×3), Turner 11 (1×3), Harrington 5 (1×3), Stefański 4, Spralja 2, Brembly 0, Dąbrowski 0

foto&video: Agnieszka Nycz