Jeziorowcy wygrywają ze Startem (fotoreportaż oraz video HD)

Po słabym spotkaniu koszykarze Jeziora Tarnobrzeg wygrali ze Startem Gdynia 74:60 w pierwszym meczu drugiej rundy rozgrywek Tauron Basket Ligi. Dzięki wygranej podopieczni trenera Dariusza Szczubiała nie stracili kontaktu z zespołami AZS-u Koszalin i Polpharmy Starogard Gdański zajmującymi miejsca premiowane awansem do fazy play-off.

Mimo że Jezioro zaliczyło bardzo dobry początek spotkania (11:3 po trafieniu Jakuba Dłoniaka), to Start szybko potrafił doprowadzić do remisu. Co ciekawe, gdynianie drugą kwartę rozpoczęli od serii 7:0 i objęli prowadzenie, którego nie oddali do samego końca pierwszej połowy meczu. Gracze trenera Davida Dedka wygrywali maksymalnie dwunastoma punktami dzięki akcji Marcina Malczyka.

Sytuacja zupełnie zmieniła się w trzeciej kwarcie. Tarnobrzeżanie zaczęli grać skutecznie i w samej końcówce tej części meczu objęli prowadzenie. Świetnie spisywał się Jakub Dłoniak, który jak na lidera przystało trafiał bardzo ważne rzuty. Zespół trenera Dariusza Szczubiała odskoczył rywalom w ostatniej kwarcie, a Start nie potrafił już zagrozić rozpędzonej drużynie Jeziora.

Gospodarze mieli przewagę w liczbie zbiórek ofensywnych, dzięki czemu częściej mogli ponawiać swoje akcje. Ekipa z Tarnobrzega grała też zdecydowanie bardziej zespołowo, zaliczając 17 asyst (w tym osiem JT Tillera).
Najskuteczniejszym zawodnikiem Jeziora był Jakub Dłoniak, który rzucił 21 punktów. Bardzo dobry mecz dla Startu rozegrał Robert Rothbart – zdobył 18 punktów, dziewięć zbiórek i sześć bloków.

Już w niedzielę 17 marca Jeziorowcy podejmą we własnej hali Polpharmę Starogard Gdański, która w pierwszej kolejce pokonała Rosę Radom 75:71. Zwycięstwo 84:69 nad Kotwicą Kołobrzeg zaliczyli również akademicy z Koszalina. Do obu tych drużyn zajmujących dwa miejsca premiowane awansem do fazy play-off Jezioro traci jeden punkt. Początek meczu godz.18.

Jezioro Tarnobrzeg – Start Gdynia 74:60 (15:15, 12:21, 25:11, 22:13)

Jezioro: Dłoniak 21 (1×3), Doaks 13, Wall 9 (1×3), Krajniewski 8, Przybyszewski 8 (2×3), Long 6, Tiller 5 (1×3), Alexander 4, Potoka 0

Start: Rothbart 18, Jankowski 11 (3×3), Wojdyła 10, Kucharek 9, Malczyk 5 (1×3), Pełka 3, Kowalczyk 2, Mokros 2, Andrzejewski 0, Grzegorz Mordzak 0