Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Paragraf mistrzem Amatorskiej Ligi Futsalu w Sandomierzu (fotoreportaż oraz video)

Marzec 20, 2013 11:50 AM

Tarnobrzeska drużyna Paragraf Tares Motor obroniła tytuł mistrza Sandomierskiej Halowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. W meczu o mistrzostwo Paragraf pokonał Sandomierskie Byki 1:0. Zwycięską bramkę zdobył M.Pietrykowski.

W ramach ostatniej kolejki I ligi rozegrano jeszcze trzy mecze, w których padły trzy remisy: Torpeda – ZNP 1:1, Automotive – S.C.K. 2:2, Diesel Service Sporting – Argus 2:2.

Do I ligi awansowały zespoły Old Boys i Betony 40%.
W barażach, które rozegrane zostaną w piątek 5 kwietnia walczyć będą: ARGUS (7 msc. w I lidze) – Automotive II (3 msc.w II lidze) – godz.19.30, oraz Automotive I (6 msc. w I lidze) i Sky Boys (4 msc. w II lidze) – godz.20.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

I LIGA


II LIGA

W poniedziałek 25 marca rozpoczynają się mecze pucharowe.

1 para * 17:00 * Paragraf Tares Motor – Drink Team
2 para * 17:30 * CC Motor Sandomierskie ” Byki” – TPP Karpaciarze Mocni !
3 para * 18:00 * Z.N.P – W.S.D.
4 para * 18:30 * S.C.K. – Zak.Energetyczny
5 para * 19:00 * Torpeda- Sky Boys
6 para * 19:30 * Automotive I – Automotive II
7 para * 20:00 * Argus – Betony
8 para * 20:30 * Diesel Service Sporting – Old Boys

info: Futsal Sandomierz

foto: Piotr Morawski

19 Responses to Paragraf mistrzem Amatorskiej Ligi Futsalu w Sandomierzu (fotoreportaż oraz video)

  1. Wujek Odpowiedz

    20 marca 2013 at 12:00

    Zrobie to za chłopaków z Paragrafu i mam nadzieję, że mi wybaczą jak sie pod nich “podepnę” i wypowiem za nich : “Tytuł dedykujemy śp. Marianowi Trojanowskiemu !!!” Gratulacje !!!

  2. Guru song Odpowiedz

    20 marca 2013 at 12:56

    Zobaczcie zdjecie nr100 pokazaje obraz człowieka który nie grał ani minuty a jest w druzynie chyba tylko kierowca bo wyglada jak kierowca autobusu linia nr 11.Gratulacje dla tego kierowcy za zachowanie godne fuksiarskiego mistrzostwa

  3. piłkarski kibic Odpowiedz

    21 marca 2013 at 01:44

    Zachowanie naprawdę bardzo prostackie i nie godne mistrza. Zresztą nie tylko na jego postawę wróciłbym uwagę. Oglądając filmik patrzyłem na reakcję cieszących się zawodników. Każdy w miarę normalnie i spontanicznie raduje się z wygranej, tylko niejaki Many Stasiak z Sobowa po raz kolejny pokazuje próbkę swojego wiejskiego prostactwa jakimiś prowokacyjnymi gestami w kierunku widoczni. Ja się pytam po co? Nie można w normalny i ludzki sposób cieszyć się radować, tylko pokazywać środkowe palce albo prowokować jakimiś gestami publiczność. Gratulacje dla tych, którzy w sposób normalny cieszyli się ze zwycięstwa!

  4. TBG Odpowiedz

    21 marca 2013 at 10:16

    Przykry temat , Paragraf wygrał mistrzostwo wielkim szczesciem i bardzie zasłużyla na tytuł dryzyna Byków ale zachowanie po zwyciestwie KARYGODNE szczegolnie 2 panów co widac na zdjęciach.
    TBG przeprasza za Paragraf

  5. oberwujacy Odpowiedz

    21 marca 2013 at 11:12

    Co do zachowania pana ze zdjęcia nr 100 to myślę że wszystko w tym temacie zostało już powiedziane i szkoda sobie języka strzępić. Jeśli ktoś piszę że Paragraf to fuksiarze to okej – Byki miały już wyraźną przewagę i przy szczęściu udało się drużynie z Tbg tą przewagę zniwelować, ale jak ktoś piszę że na to mistrzostwo zasługiwała drużyna Byków to ręce opadają. Ktoś im bronił wygrać z ogryzkami z Diesla? Tarnobrzeżanie wygrali bezpośrednią rywalizację z Bykami (3:1 – 0:2 – 1:0) czyli z drużyną która jako jedyna liczyła się o Mistrzostwo do samego końca i tyle w temacie “kto zasłużył” :)
    PS. Patrząc na filmik to trzeba pochwalić sędziów bo obyło się bez pomyłek sędziowskich które zawsze w jakiś sposób wpływają na atmosferę i przebieg meczu.

  6. obecny Odpowiedz

    21 marca 2013 at 11:28

    Gratulację za zdobycie mistrzostwa dla Paragrafu. Jednak “miszcz” ze zdjęcia nr 100 pokazuję w jaki sposób traktujecie (mam nadzieję ,że nie wszyscy) inne drużyny, kibiców, organizatorów. Jak nie bijecie innych zawodników podczas meczu (jak było w poprzednich latach) to znów “świętujecie” wygraną pokazując obelżywe gesty i prowokując publiczność. A potem wielkie zdziwienie, że będąc tyle lat w tej AMATORSKIEJ lidze, jakoś nigdy nie wzbudziliście sympatii i poparcia na trybunach, i to nie tylko wśród Sandomierskiej części widowni. W tej lidze oprócz większego pucharu za 1 miejsce, można zasłużyć jeszcze na szacunek, podziw i słowa uznania – szkoda, że nie wszyscy z waszej drużyny to rozumieją.

  7. Smok Odpowiedz

    21 marca 2013 at 12:42

    DO Obserwujacego.Człowieku rece opadaja jak sie widzi sedziów pomagajacych druzynie Paragrafu nie mówie o ostatnim meczu bo tu sedziowali poprawnie (bo by pałe przegieli maksymalnie)tylko o pozostałych meczach typu: kartka z kapelusza za symulacje – kpina na maksa ,jakies dziwne przewinienia blisko pola karnego,itp Jak gra Paragraf to na parkiecie sedziowie lataja jak szaleni a jak graja inne druzyny to stoją jak panowie na weselu oparci o drabinki.MASAKRA i kto tu zasłużył na mistrzostwo Panie Obserwujacy odpowiedz sobie pan sam.Gratulacje dla Byków i Paragrafu bo obie druzyny udowodniły swoja klase sportowa, walcza i rywalizyja ze soba od paru lat i tworza super emocje na boisku.Tyle w temacie .Pozdrawiam trójke sędziowska

  8. * Odpowiedz

    21 marca 2013 at 14:30

    Co do sędziów to dokładnie jak na weselu – ale nie tylko stoją oparci, ale też jak to na weselu czasem bywa nie do końca są trzeźwi ;) Nie tylko czasem im się nie chce, ale też robią mnóstwo błędów. Są niekonsekwentni w swoich decyzjach (raz ktoś przeklnie dostaje żółtko, innym razem kolega sędziego rzuca bluzgami to przewinienia nie ma), definicja niby zabronionych wślizgów też jest zmienna- kiedy jest, a kiedy go nie było, przeważnie faule wywoływane są na krzyk poszkodowanego lub drużyny “że faul!” bo inaczej noga urwana ale nic nie było ;) A to, że więcej pomyłek zdarza im się popełnić na korzyść Paragrafu to fakt znany nie od dziś – oczywiście absolutnie nie umniejszając zwycięstwa Paragrafu w lidze. Wiem, że sędziowanie to ciężki kawałek chleba i niewdzięczny ale czasem wygląda to tak jak by byli na tej hali z musu i za kare, a przecież nie robią tego za darmo.

  9. waldos Odpowiedz

    21 marca 2013 at 18:16

    Panowie to zaszczyt grać w tak zacnej lidze z tak zacnymi rywalami.
    choć ja to mało grałem :) straszyłem z ławki :D

    taka jest piłka,poza tym to tylko amatorka,chodzi o zabawę i czasami publiczności udzielają się większe i bardziej niezdrowe emocje niż samym graczom.
    o ile nie ma wytłumaczenia dla zachowania ze zdjęcia nr 100 i pokazuje to tylko,że nie wszyscy nawet wygrywać nie potrafią o tyle zachowanie Manego było tylko jakąś tam manifestacją względem hali w Sandomierzu bowiem wszyscy wiemy iż Paragraf nie jest ulubieńcem publiczności.
    nie czarujmy się nie wszyscy musimy się kochać jakoś wybitnie ale powinniśmy choć szanować.amen.

    Byki to świetna drużyna i temu co napisał ogryzki życzę by zagrał przeciw chłopakom z Diesla kiedyś.
    w tej lidze jest sporo dobrych drużyn i stąd niektóre mecze kończą się przez niuanse a winę niejednokrotnie zwala się na sędziów.
    miałem przyjemność rywalizować przeciw każdej z drużyn w lidze i każda z nich gra dobrze,zresztą rywalizacja była na tym poziomie,że chłopaki z Argusa są na 2 miejscu od końca a każdemu w tej lidze sprawiali problem i jestem przkonany,że za rok mogą wygrać nawet ligę jak tylko odrobinę się wzmocnią.

    może piszę tak bo grałem w Paragrafie teraz ale mam kolegów w większości drużyn także tych z Sandomierza.
    ta cała wojna,którą niektórzy sobie wywołali jest śmieszna.jeśli my Tarnobrzeżanie nie będziemy życzliwi dla Sandomierzan i na odwrót to zapewne nikt inny też nas szanował nie będzie.

    a rywalizacja swoją drogą.Paragraf obronił tytuł.
    chłopaki z Byków już dwa razy na letniej lidze w Tarnobrzegu skopali nam tyłki i co ? też się niektórym nie podoba,mruczą coś pod nosem ale to nie o to chodzi w tej grze a o zabawę.
    to żadna ujma podejść do lepszego rywala i pogratulować.

    w poniedziałek Byki pokazały dlaczego są tak dobrą drużyną-nie oglądali się na nic i zaatakowali i gdyby strzelili gola… a Paragraf wyczekał,wykorzystał szansę i zwyciężył… nie martwcie się,nie pierwszy i nie ostatni raz.

    pozdrawiam dosłownie wszystkich,poza Maćkiem bo zachował się jak gimnazjalista.

  10. piłkarski kibic Odpowiedz

    21 marca 2013 at 19:00

    Waldos nie musisz się tłumaczyć za kolegów. Postawa Manego z Sobowa jest jakaś manifestacją względem publiczności, ale w tak żałosnym stylu, że szkoda w ogóle komentować postawę dorosłego chłopa.

  11. Kierowca 11 Odpowiedz

    22 marca 2013 at 20:47

    I się narobiło jako główny winowajca ze zdjęcia nr 100 przepraszam i przyjmuję krytykę na twarz . Jadnak jako oskarżony wyjaśniam,iż adresatem nazwijmy to ,, międzynarodowego znaku kierowców ,, była jedna osoba ,co widać na zdjęciu gdyż jestem odwrócony plecami do widowni , -szwagier . Gest ten był adresowany bardzo indywidualnie dlatego przepraszam postronnych odbiorców .Co do adresata wiedział z jaką rezerwą i uśmiechem ma to odebrać .Ciekawskim proponuję nie wnikać w układy rodzinne ,kto jednak jest ciekawy to razem z Piotrem zapraszamy w poniedziałek na trybuny rozpatrzymy pytania i zażalenia .Co do innych uwag Panie TBG tą informację piszę w domu w Sandomierzu ,ponieważ Paragraf to nie tylko ludzie z Tarnobrzega ale i z Sandomierza za to tez przeprosisz .Panie GURU BURU MURU mam nadzieję że skoro tak nie lubisz kierowców z MPK to jeżeli będziesz miał dylemat zostaniesz wierny swoim przekonaniom i do końca swoich dni nie będziesz korzystał ze środków komunikacji publicznej a tylko tup tup tup skrajem szosy pamiętaj o odpowiedniej stronie bo mandacik a ja uważam ,że życie jest złośliwe .Coby ci się lepiej szło to już trzeci raz jestem w drużynie ,która wygrała ligę i trochę szacunku dla pokonanych bo jeśli ,,frajerzy,, wygrywają to co z pokonanymi.Sprawa Waldosa to inny temat ,gdyż jest ,,członkiem,, w całokształcie znaczenia tego słowa Paragrafu od roku i tu zdziwienie bo mieni się oddanym kibicem pewnej drużyny , no właśnie chyba zapomniał ,że piłka to sport ZESPOŁOWY -DRUŻYNOWY A TO DO CZEGOŚ ZOBOWIĄZUJE ja swoją wypowiedź skonsultowałem z KOLEGAMI z drużyny ,no ale jak wspomniałem przybył do nas rok temu z JT no właśnie rozpadli się .Dla reszty cały Szacun i Pozdro . No to grajmy grajmy bo to przecież wszystko dla gry w gałę

    MACIEK wszelkie uwagi i uszczypliwości przyjmuję jak przystało na faceta twarzą w twarz Poniedziałek hala Sando

  12. many Odpowiedz

    22 marca 2013 at 21:46

    lubię się cieszyć. jeśli ktoś jest urażony moim krzykiem o bicie nam brawo to sory. nigdy nie byliśmy ulubieńcami kibiców w Sandomierzu. wiele razy słyszałem jaki jestem słaby i gruby. więc pokazałem, że owszem jestem gruby ale nie słaby. pozdrawiam prawdziwych sportowców, kibiców i przeciwników. oni wiedzą, że mam do nich szacunek. było fajnie!

    • TSA Odpowiedz

      25 marca 2013 at 23:01

      Pozwolę się wypowiedzieć nie w swoim imieniu :) Many jesteś gruby, ale ważne że się tego nie wstydzisz hehe. Zresztą na filmie widać to dobitnie jak celebrujesz swoją radość bez koszulki. Słaby też mimo wszystko jesteś, bo najlepsi to chłopie grają w Lidze Mistrzów, a nie w jakiś amatorskich rozgrywkach czy po pastwiskach w A klasie. No ale przynajmniej Twoja radość jest w takim stylu jakbyś zdobył to najcenniejsze klubowe trofeum hehe. Napiszę tylko tyle: Paragrafu w pierwszej trójce by nie było gdyby w drużynie nie grał Kisiel ze Spasem. To oni robią największą robotę i to ich głównie zasługa ze tydzień temu wygraliście. Mimo wszystko gratuluję! ;)

  13. many Odpowiedz

    22 marca 2013 at 22:32

    anonimowy piłkarski kibicu jeśli ciebie uraziło moje brzydkie zachowaniem to proszę podejdź na graniu to cie przeproszę. Moim zdaniem trudno w materiałach doszukać się tego o czym piszesz. owszem nie byłem grzeczny ale też nie chamski i nikogo nie obraziłem. miałem prawo się ekspresyjnie cieszyć! pozdrawiam. niech twoja drużyna będzie lepsza od mojej.

  14. Wojciech Jagoda - NSPORT Odpowiedz

    23 marca 2013 at 00:39

    Witam. Emocje po poniedziałkowej kolejce opadły, a wiec mogę się pokusić o krótką reflekcję i analizę tego co działo się 18 marca w Sandomierzu. A działo się naprawdę sporo jak widać na załączonym obrazku. Paragraf potwierdził swoją sandomierską supremację i dzięki wygranej z Sandomierskimi Bykami obronił mistrzowski tytuł. Słowa uznania i gratuacje dla całej drużyny bez wyjątku, bo liga w tym roku była mocno obsadzona. To czego dokonali budzi szacunek, bo obrona tytułu jest rzeczą nie łatwą. Sandomierska hala jak widać sprzyja zespołom z Tarnobrzega, bo kilka sezonów temu w równie wielkim stylu ligowy triumf święciła Joga Team. Teraz Paragraf kontunuje te mistrzostowskie tradycje. Swoją drogą to specyficzna sytuacja, bo Byki lubią wygrywać w Tarnobrzegu (dwa triumfy z rzędu w Tarnobrzeskiej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej), a Paragraf w Sandomierzu (również dwa mistrzostwa pod rząd). Wracajac jeszcze na moment do Jogi to jest jedno podobieństwo pomiędzy tym zespołem, a Paragrame. W barwach obu tych drużyn grał Michał Spasiuk – serce i płuca zespołu, człowiek bez którego moim zdaniem Paragraf nie obroniłby tego, co wywalczył przed rokiem. To on prowadził ten zespół do ważnych wygranych i to on dawał ten drużynie na boisku najwięcej. Bez dwóch zdań najlepszy zawodnik tej drużyny, a może i całych rozgrywek. Duży udział w sukcesie Paragrafu miał również Grzegorz Kisielewski. Asystował jak i również strzelał w ważnych momentach. As w talii trenera Walskiego, który z pewnością ten sukces dedykuje Marianowi Trojnarowskiemu. Pewnie w poniedziałkowy wieczór gdzieś tam z niebios przyglądał się swojemu zespołowi i może być dumny, że jego koledzy staneli na wysokości zadania i nie zawiedli w najważniejszym spotkaniu tego sezonu. Lekką ryską na mistrzostwie na pewno jest zachowanie Maćka i Manego. Zupełnie niepotrzebnie w taki sposób dawać upustu swoim emocjom. Zachowanie niegodne mistrzów jak dla mnie. Po spektakularnych triumfie Paragrafu pojawiły się komentarze typu ”fuksiarskie mistrzostwo”. Może i szczęśliwe, ale ono w sporcie podobno sprzyja lepszym. Nikt przecież nie bronił w przed ostatniej kolejce wygrać Bykom z ostatnim zespołem ligi, a nie tylko zremisować. Zresztą remisy to było chyba to, na czym Byki straciły najwięcej, bo Paragraf jeśli tracił punkty to tracił cały komplet. Sam mecz finałowy bardzo ciekawy, godny dwóch najlepszych ekip tegorocznego sezonu. Paragraf wykorzystał swoją okazję, strzelił, a później mądrze cofnął się na swoją połowę. Strzelec bramki również miał swoją symbolikę. Marek Pietrykowski, człowiek który w tamtym sezonie strzelał jak na zawołanie. W poniedziałek to jego gol zdecydował o losach meczu i o końcowym triumfie. Rywalizacja Paragrafu z Bykami była naprawdę godna uwagi, podziwu. Kto wie, być może obie te drużyny los skojarzy na swojej drodze podczas Pucharu Ligi, który po weekendzie startuje. Szybko przeskoczyłem z ligi do pucharu, bo tam również czarnym koniem może okazać się ekipa Z.N.P. Zespół na który nikt raczej nie stawiał wygrał 11 spotkań w tym dwa razy ograł mistrza. Dla nich również słowa uznania z mojej strony. Rzutem na taśmę baraże ominęły Torpedę, która jako beniaminek zajęła 5 miejsce. Całkiem nieźle. O utrzymanie i awans będą walczyć ekipy Automotivu. Dla Bakararskiego czy Banasia zaplecze 1 ligi to raczej porażka, a jej raczej nikt nie bierze pod uwagę. W meczu ze Sky Boysami będą faworytami. Automotiv II z kolei czeka potyczka z Argusem i tutaj faworyt dla mnie taki oczywisty już nie jest. Wiecej szans mimo wszystko daje ochorniarzom z Agusa. A jak będzie zobaczymy. Ze sportowym pozdrowieniem dla wszystkich sympatyków futsalu.

  15. kibic Odpowiedz

    24 marca 2013 at 15:28

    Waldos krytykując gest ”kierowcy” zasadniczo chciał dobrze,potępił coś co nie może mieć miejsca, ale faktem jest że jako członek drużyny Paragraf, zanim zaczął publicznie oceniać kolegę z drużyny, winien zapytać go po co to zrobił, kogo tak pozdrawał itp.Takie zachowanie Waldi też zasługuje na krytykę.
    Notabenen cały komentarz brzmi troche tak jakby waldosa uwierała koszulka Paragrafu…..

  16. waldos Odpowiedz

    24 marca 2013 at 17:40

    rzecz jest w tym,że swój komentarz dodałem pod wpływem krytyki jaka spadła na całą drużynę.
    poza tym dodałem tenże komentarz jeszcze przed rozmową z bohaterem całej akcji.

    później poznałem kulisy gestu Maćka i On doskonale wie,że zaistniała sytuacja była/jest niezręczna co zresztą sam opisał ujawniając kulisy.ba nawet o ile mnie logika nie zawodzi mimo wszystko przeprosił i wziął to na klatę.
    a więc moja krytyka nie była niczym złym bowiem lojalność drużynowa jest czymś innym jeśli ktoś z drużyny podkłada i sobie i zespołowi nogę.
    ewentualnie inaczej definiujemy lojalność :P
    każdy z nas popełnia błędy i ja wcale nie postulowałem by ukamienować Maćka :)
    nie On pierwszy i nie ostatni wygłupia się,ale emocje towarzyszą meczom naszej amatoskiej ligi i o tym najlepiej wiedzą Ci,którzy w niej występują.
    czasami nie szczędzimy sobie czy sędziom gorzkich słów i to jest w jakiś sposób naturalne,zwłaszcza,że gdy opada kurz podajemy sobie dłonie i w cywilizowany sposób rozmawiamy ze sobą.
    sam taki świętoszek też nie jestem ale z tego co widzę całkiem nieźle odbierają mnie i rywale z Sandomierza i koledzy z Tarnobrzega.
    pewnie dlatego,że nie strzelam im goli :P a tych co nie sieją zagrożenia na boisku raczej się lubi :D

    zresztą sam daje pole do popisu dotkniętym tym gestem i zaprasza do jutrzejszej rozmowy :)

    co więcej uważam,że Many zupełnie nic złego nie zrobił.ot w emocjach domagał się braw od publiczności.to już zupełnie nie podpada pod jakąkolwiek zbrodnię.

    moja koszulka Paragrafu nie ciąży mi bowiem przez cały sezon chyba jej nawet nie spociłem :)
    i wątpię bym z kimkolwiek z kolegów włączając Maćka miał na pieńku nawet jeśli wyrażam tylko swoje stanowisko nie będące pewnie 100% podzielane przez resztę członków drużyny.

    jesteśmy dorosłymi facetami i potrafimy się też między sobą różnić.
    nie jesteśmy partią kaczyńskich,że tych co ośmielają się myśleć inaczej od razu wykluczamy z grona znajomych.

    proszę więc nie dopisywać ideologi do mojego wpisu bowiem jest tam napisane co było moją troską gdy go popełniałem.

    Joga Team nie gra bo w naturalny sposób wyczerpały się zasoby ludzkie.choć znam też teorię,że to przeze mnie i miło mi,że niektórzy aż tak przeceniają moje możliwości.
    natomiast od wielu rywali wiem,że tęsknią za nami jako drużyną i też żal często w rozmowie ze mną wyrażają.za co im zresztą dziękuję bo to też jest jakiś znak,że przez te kilka sezonów zbudowaliśmy coś więcej niż tylko drużynę,która raz w tych rozgrywkach zdołała wygrać.
    i pewnie dlatego tak chętnie jeżdżę na mecze Wisły Sandomierz i razem z poniedziałkowymi rywalami z futsalu niejednokrotnie kibicujemy tej drużynie.

    pozdrawiam dosłownie wszystkich :*

  17. st57 Odpowiedz

    24 marca 2013 at 19:45

    zapomnijcie ze ktorys z internetowych napinaczy podejdzie w poniedzialek i sie ujawni. potrafia tylko pluc jadem an forach, komentarzach. Kilku chlopakow z ekipy kibicowskiej sie o tym przekonalo, politykow, sportowcow, muzykow itp.

    PRZED MONITOREM KAZDY MOZE BYC PROWOKATOREM!

  18. Owned Odpowiedz

    8 kwietnia 2013 at 12:41

    Dobre spotkania !