Szczypiorniści Wisły wygrywają derby z Politechniką Świętokrzyską

W sobotnim meczu 19 kolejki II ligowych rozgrywek Wisła Sandomierz wygrała z AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 34:33 (15:17). Najwięcej bramek dla Wisły zdobyli Marcin Ogrodnik i Maciej Sadecki. Mecz rozegrany został w Kielcach.

Ósma drużyna w rozgrywkach postawiła wiceliderowi z Sandomierza bardzo trudne warunki. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany, walka toczyła się punkt za punkt, dopiero w końcówce pierwszej połowy gospodarze odskoczyli na dwubramkową przewagę którą utrzymali do przerwy.
Na początku drugiej połowy Wiślacy zdołali odrobić stratę, doprowadzając do remisu. Dopiero w 60 minucie meczu szczypiorniści Wisły wyszli na jednobramkowe prowadzenie, które utrzymali do końca spotkania. Kielczanie mogli jeszcze doprowadzić do remisu, jednak nie wykorzystali szansy w ostatniej akcji meczu. – To był bardzo trudny pojedynek, który wygraliśmy dopiero w ostatniej minucie meczu i tak naprawdę odnieśliśmy bardzo szczęśliwe zwycięstwo – komentował po meczu trener Adam Węgrzynowski. – Popełniliśmy bardzo dużo błędów w obronie, zawiodła też nieco skuteczność, szczególnie w sytuacjach sam na sam, gdzie nie potrafiliśmy zdobyć bramki – dodał.

W kolejnym meczu Wiślacy zmierzą się na własnym parkiecie z drużyną z Chrzanowa. Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek, albowiem MTS Chrzanów, zajmujący obecnie trzecie miejsce, to bezpośredni rywal Wisły w walce o pozycję wicelidera rozgrywek. Mecz odbędzie się w sobotę 6 kwietnia w Sandomierzu, początek godz.18.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce – SPR Wisła Sandomierz 33:34 (17:15)

Wisła: Skowron – Ogrodnik 9, Sadecki 9, Kucharczak 6, Białkowski 5, Kutek 3, Szklarski 2, Westler, Guz, Pawelczyk, Teterycz, Gach, Kaczmarski, Dybis, Wójcik, Zieliński

źródło: SPR Wisła Sandomierz