Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu obdarował troje dzieci (fotoreportaż oraz video)

Marzec 26, 2013 1:40 PM

Wręczenie prezentów podopiecznym Fundacji Dziecięca Fantazja, ufundowanych przez tarnobrzeski Bank Spółdzielczy odbyło się w miniony poniedziałek w siedzibie banku. Prezenty otrzymała trójka dzieci: Laura, Bartek i Krzysztof.

Jednym z prezentów które otrzymał czteroletni Bartek, chorujący na mózgowe porażenie dziecięce, była konsola z sensorem ruchu, która pozwoli mu nie tylko świetnie się bawić, ale także ćwiczyć, co stanowi niezmiernie ważny element jego rehabilitacji. Rodzice Bartka rehabilitują syna w prywatnej klinice w Truskawcu na Ukrainie, ponieważ tam jest autorska metoda profesora Kozjawkina, dzięki której Bartek zrobił ogromne postępy, których w Polsce lekarze mu nie wróżyli. Każdy, kto zechce pomóc rodzicom Bartka finansowo, niezbędne informacje znajdzie tutaj

Marzeniem pięcioletniej Laury, która walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną, była trampolina ogrodowa z siatką. Z kolei dla siedemnastoletniego Krzysztofa, który stoczył ciężki bój z chłoniakiem Bank Spółdzielczy przygotował m.in. prezent w postaci tabletu.

- Pomoc marzycielom z najbliższej okolicy, to zaszczyt i potwierdzenie naszych wartości – Polak, jego rodzina i pomoc – mówił Stanisław Grądziel, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Tarnobrzegu.
- Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości na spełnienie pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka – mówiła Patrycja Wróbel, członek Zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja – Banki mierzą swoje efekty współczynnikiem wypłacalności. Fundacja – liczbą uszczęśliwionych dzieci. Dzięki Bankom od grudnia ubiegłego roku było ich prawie 100 – dodała.

Fundację można wesprzeć:

- poprzez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego KRS 0000168783
- poprzez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
- „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,
- uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych
- polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>