Wysoka porażka piłkarzy Siarki na inauguracje rundy wiosennej (video)

Trzy stracone bramki, cztery żółte kartki i jedna czerwona – z takim „bagażem” piłkarze Siarki Tarnobrzeg powrócą z dalekich Suwałk. Zaległy mecz 18 kolejki II ligi grupy wschodniej rozegrany został w środę 27 marca.

Pierwszą bramkę Siarkowcy stracili już w 8 minucie meczu, dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem głową na gola zamienił Tomasz Tuttas. Kolejne bramki Siarka straciła w drugiej połowie, w 46 minucie celnym strzałem z dystansu popisał się Marcin Tarnowski, pięć minut później rzut wolny zamienił na bramkę strzelec pierwszego gola Tutas.
Od 80 minuty Siarkowcy grali w osłabieniu, czerwoną kartką ukarany został bowiem Łukasz Cichos, za atak od tyłu w nogi przeciwnika.

Kolejny mecz podopieczni trenera Artura Kupca rozegrają w najbliższą sobotę, w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem. W pierwszym spotkaniu Siarka wygrała w Tarnobrzegu 1:0. Początek meczu godz.12. Natomiast na 10 kwietnia (środa) zaplanowano rozegranie zaległego meczu Siarki z Garbarnią Kraków w ramach 19 kolejki.

WIGRY SUWAŁKI – SIARKA TARNOBRZEG 3:0 (1:0)

Bramki: Tuttas 2 (8, 51), Tarnowski (46)

Sędziował: Paweł Malec z Łodzi. Żółte kartki: Baranowski, Makaradze – Fall, Zawłocki, Piątkowski, Tyburski. Czerwona kartka: Cichos (80)

Wigry: Karol Salik – Kamil Wenger, Mateusz Romachów (67′ Mariusz Baranowski), Aleksandar Atanackovic, Tomasz Tuttas, Patryk Gondek (67′ Łukasz Sołowiej), Krystian Słowicki, Povilas Luksys (81′ Dawid Makaradze), Kami Lauryn, Marcin Tarnowski, Bartosz Widejko   (85′ Paweł Grudziński)

Siarka: Łukasz Ćwiczak – Rafał Zawłocki (83′ Bartosz Sulkowski), Fall Mauhamadou, Piotr Tyburski, Marcin Grunt, Jan Kowalski, Konrad Stępień, Jacek Kuranty, Jarosław Piątkowski (78′ Adrian Gębalski), Łukasz Cichos, Marcin Truszkowski

źródło: wigrysuwalki.eu