Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W gminie Baranów Sandomierski pomagają ptakom (zdjęcia oraz video HD)

Marzec 28, 2013 3:10 AM

130 budek lęgowych oraz 1000 krzewów i drzew umieszczonych zostanie na terenach kilku szkół gminy Baranów Sandomierski. Celem akcji jest ochrona bioróżnorodności i gatunków ptaków występujących na terenie gminy, poprzez zapewnienie im miejsc lęgowych i dostępu do pożywienia.

Budki lęgowe umieszczane na drzewach to pierwszy etap akcji, kolejnym będzie sadzenie remiz jagodajnych czyli drzew i krzewów owocowych, stanowiących naturalne pożywienie i miejsce lęgowe dla wielu gatunków ptaków.

- Dzieci bardzo cieszą się z tej akcji, jedna z dziewczynek nawet już zapowiedziała, że zakłada zeszyt i będzie spisywała pod każdą budką jakie gatunki ptaszków tam przylatują – mówi w rozmowie z portalem NadWisłą24 Magdalena Kucharska, nauczycielka przyrody w szkole podstawowej w Durdach, która włączyła się do projektu.

Budki są różnej wielkości, w zależności od przewidywanych mieszkańców. – Od sikor, przez szpaki, kawki aż po te nasze największe czyli sowy, które mam nadzieję również zainteresują się naszymi budkami –wyjaśnia NW24 Janusz Wepsięć, pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim. – Budki do drzew przytwierdzają strażacy, natomiast sadzeniem zajmą się już dzieci – dodaje.

Projekt o wartości ok.11 tys. zł, współfinansowany jest w 70% z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>