Dwa złote medale Kamila Zielińskiego podczas półfinałów Akademickich MP

W dniach 23 i 24.03.2013 w czterech miastach Polski odbyły się eliminacje do Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu. Pływacy – studenci, rywalizowali z sobą w czterech strefach eliminacyjnych, na które została podzielona Polska. Dwa złote medale wywalczył tarnobrzeżanin Kamil Zieliński.

W Zabierzowie koło Krakowa rywalizowali zawodnicy i zawodniczki strefy C z województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, oraz małopolskiego. Ze wszystkich stref w sumie 36 zawodników i zawodniczek z najlepszymi czasami z każdej konkurencji awansuje do finału Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się 20 kwietnia w Warszawie.

Kamil Zieliński (student AWF w Białej Podlaskiej) zdobył dwa złote medale na 50 i 100 metrów stylem klasycznym. Oprócz Kamila wystartowały jeszcze dwie tarnobrzeskie pływaczki: Urszula Rams (UPR Lublin) wypływała 14 miejsce na dystansie 50 metrów st. motylkowym i 11miejsce na 100 metrów st. zmiennym. Natomiast Patrycja Urbaniak (Politechnika Krakowska) zajęła 7 miejsce na 100 metrów st. dowolnym, oraz 10 miejsce na 50 metrów st. dowolnym.Są to wychowankowie trenerki Angeliki Michalik z Delfina Tarnobrzeg.

foto&info: Marian Zieliński