Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

07.04 (niedziela) Koncert „Czesław Śpiewa Solo Act”, w Baranowie Sandomierskim

Kwiecień 4, 2013 9:23 AM

Koncert „Czesław Śpiewa” – Solo Act, odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 19 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Bilety w cenie 40 zł, do nabycia w MGOK. Rezerwacja telefoniczna: 811 81 37.

Czesław Mozil urodzony 12 kwietnia 1979 roku w Zabrzu, wokalista i kompozytor, mieszkający od 5 roku życia w Danii, absolwent Rogal Danish Music Academy. Jego pierwszy album „Debiut” ukazał się 7 kwietnia 2008 roku. Został stworzony na podstawie wierszy pisanych przez Michała Zabłockiego z internautami na czacie „Multipoezja” w Onet.pl. Sześć tygodni po premierze album uzyskał status „Złotej Płyty”. Album rozszedł się w multiplatynowym nakładzie ponad 70 tysięcy egzemplarzy. Drugi album „Pop” ukazał się 12 kwietnia 2010 roku.

Zawodowo zajmuje się komponowaniem muzyki na potrzeby spektakli teatralnych, Czesław to zawodowy akordeonista. W przeszłości należał do Tesco Value, który koncertował w klubach w Danii oraz na festiwalach Roskilde i Copenhagen Jazz Fest. Określając jego muzykę łatwiej jest napisać to czego w niej nie ma niż szukać wszystkie niespotykane połączenia składników. Charakteryzuje go muzyczny kabaret, punk, alternatywa, miejski folk, tango. Od 2011 roku Czesław jest także jurorem telewizyjnego show „X Factor”. W wyszukiwaniu muzycznych talentów pomagają mu Kuba Wojewódzki i Tatiana Okupnik. Jest Liderem polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa.

Jest jednym z najciekawszych artystów na polskiej scenie, muzyka może i trudna, inna lecz zyskująca sobie coraz to większą rzeszę fanów. Co ciekawe kiedy podczas koncertów pomyli akordy lub słowa, przerywa grę i tłumaczy się z tego przed publicznością. Znany jest także z przeplatania swoich piosenek z różnymi anegdotami i żartami. Podczas gali rozdania Fryderyków w kwietniu 2009 roku zdobył trzy nagrody w kategoriach nowa twarz fonografii, album roku – pop i piosenka roku.

Idea koncertów Czesław Śpiewa Solo Act narodziła się 10 lat temu, kiedy nieznany nikomu szerzej Czesław Mozil grał i śpiewał gdzie się dało. Podróże po małych miejscowościach, miały na celu spopularyzowanie muzyki polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa oraz pokazanie Czesława Mozila, szerszej publiczności jako alternatywnego grajka znanego głównie jako juror telewizyjnego show. Repertuar występów Solo Act zawiera największe przeboje z płyty „Debiut” i „POP” oraz kompozycje z najnowszego albumu „Czesław Śpiewa Miłosza”. Każdy z utworów poprzedzają opowieści o genezie jego powstania oraz autobiograficzne wyznania artysty. Solowe występy Czesława Mozila to także pokaz mistrzowskiej gry na fortepianie i akordeonie.

video: czarodziejmarx

One Response to 07.04 (niedziela) Koncert „Czesław Śpiewa Solo Act”, w Baranowie Sandomierskim

  1. WV Odpowiedz

    22 marca 2013 at 18:15

    trzeba mieć totalnie zryty beret żeby robić koncert temu matołkowi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>