Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Już dziś koncert MALEO REGGAE ROCKERS w Tarnobrzegu

Kwiecień 5, 2013 12:17 PM

Już 5 kwietnia (piątek) w Pubie Końca Nie Widać wystąpi niekwestionowana gwiazda polskiej muzyki reggae – zespół MALEO REGGAE ROCKERS. Przed “daniem głównym” wystąpi stalowowolska formacja ZIEMIA KANAAN, która promuje swój najnowszy album pt. “Katarynka”. Organizatorem koncertu jest Klaudiusz Wolski.

Bilety w cenie 25/30 zł.

Punkty przedsprzedaży:
- Tarnobrzeg
Pub “Końca Nie Widać”, ul.Sandomierska 1,
Kebab “Poczekalnia”, ul.Sandomierska 1,
Optyk Damian Wojciechowski, ul.Wyspiańskiego 2,
Sklep z Alkoholami “100% Alkohol”, ul.Sienkiewicza 12

W 2012 roku minęło 15 lat od założenia przez Darka Maleojonka MALEO REGGAE ROCKERS. Od tej pory zespół wydał sześć płyt, jedno DVD oraz zagrał około 1000 koncertów zarówno w Polsce i za granicą. Gdybyśmy chcieli wyciąć ważniejsze fragmenty historii Maleo Reggae Rockers warto wspomnieć o współpracy z jamajską gwiazdą reggae Michaele Blackiem oraz Kofim Ayivora – muzykiem legendarnej formacji OSBISA. Wspólne trasy zaowocowały wydaniem płyty koncertowej oraz koncertowego dvd z Przystanku Woodstock.

Zespół pojawił się na największym festiwalu reggae w Europie – Rototom Sunsplash Festival, kwalifikując się do niego, wygrywając wcześniej European Reggae Contest (uczestniczyło w nim kilkaset zespół ze Starego Kontynentu).

W 2009 roku ekipa zaangażowała się w projekt upamiętniający Powstanie Warszawskie : “Pamiętamy 44 – Gajcy”, “Warszawskie Dzieci”. Na płycie wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego pojawiła się piosenka MALEO REGGAE ROCKERS “Pytanie”, która był singlem promującym cały album.

Od kilka lat muzycy MRR angażują się w akcję “Wolna Białoruś”, podczas której składają wyraźny protest przeciwko łamaniu praw człowieka na świecie.

Zespół za dotychczasowe dokonania muzyczne dostał trzy nominacje do nagrody przemysłu fonograficznego “Fryderyki” oraz “Superjedynki”, w kategoriach najlepsza płyta reggae oraz najlepszy zespół.

Podczas swojej 15-letniej działalności MALEO REGGAE ROCKERS odbyli kilka zagranicznych podróży, odwiedzając m.in. USA, Ukrainę, Niemcy, Słowację, Litwę i Hiszpanię.

Ważnym aspektem w działalności MRR jest Afryka, a dokładniej mówiąc problemy krajów Trzeciego Świata. Bagaż doświadczeń przywieziony przez Maleo z Afryki był “motorem napędowym” nagrania płyty “Addis Abeba”, która odbiła się szerokim echem zarówno w mediach jak i wśród słuchaczy.

Od tamtej pory muzycy regularnie biorą udział w koncertach “SOS dla Afryki”, gdzie zbierane są środki na budowy szkół, hospicjów, pomoc najbiedniejszym.

Warto wspomnieć również o epizodzie filmowy. Otóż dwie piosenki MALEO REGGAE ROCKERS: “Colors” i “ZaZuZi Dub” zostały wykorzystane w filmie fińskiego reżyser Mika Kaurismäki: L.A. Without a Map, gdzie jedną z głównych ról zagrał Johny Depp.

W 2011 MRR złożyli swoisty hołd polskiej piosence nagrywając płytę “Rzeka Dzieciństwa”. Album ten jest wydarzeniem niespotykanym na rodzimym rynku muzycznym – oto zespól nagrał materiał, na który składają się jego autorskie wersje piosenek największych polskich muzycznych mistrzów wszechczasów – Niemena, Grechuty, Nalepy, Krajewskiego i innych. Piosenki nawiązują stylistyką do dokonań wczesnych The Wailers – roots reggae z elementami rock-steady, blues’a i funky, a wszystko osadzone w klimacie lat 60 i 70 tych.

SKŁAD:

Darek “Maleo” Malejonek – wokal, gitara
Tomek “Siwy” Wójcik – gitara, wokal
Andrzej Roemer – bas
Adam Mościcki – instrumenty perkusyjne
Kacper Rynek – perkusja
Tomacki – instrumenty klawiszowe
Józek Zatwarnicki – puzon
Tomek Mazur – trąbka

foto&info: organizator
video: LouRockedTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>