Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Księża walczyli o tytuł Mistrza Polski w tenisie stołowym (fotoreportaż oraz video HD)

Kwiecień 6, 2013 10:09 PM

Tuż po świętach wielkanocnych, w Tarnobrzegu rozegrane zostały dwudzieste trzecie Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie Stołowym. Organizatorem mistrzostw był parafialny Klub Sportowy „Wspólnota”, przy współpracy z IKS Jezioro Tarnobrzeg.

Mistrzostwa duchownych w tenisie stołowym rozgrywane były w Tarnobrzegu już po raz dziewiąty. W latach ubiegłych księża sportowcy rywalizowali w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, tym razem areną ich zmagań był zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Tarnobrzegu. Inauguracji zawodów dokonali biskup Marian Florczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Sportowców oraz biskup Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz sandomierski. Biskup Florczyk życzył księżom sportowcom, aby zmagania sportowe były czasem braterskiego spotkania, wymiany doświadczeń duszpasterskich oraz sportowej rywalizacji.

W zmaganiach drużynowych wystąpiło dwanaście ekip diecezjalnych. Tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna duchownych z diecezji sandomierskiej, w składzie ksiądz Tomasz Flis i ksiądz Piotr Zwoliński. Drugie miejsce zajęła ekipa z archidiecezji lubelskiej zaś na trzecim miejscu podium stanęła drużyna z diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Kolejne dwa dni poświęcono na rywalizację indywidualną księży. Przy stołach zameldowało się dwudziestu sześciu zawodników, podzielonych według kategorii wiekowych. W kategorii wiekowej od trzydziestu sześciu do czterdziestu pięciu lat, triumfował ksiądz Andrzej Łuszcz z Zamościa, który po emocjonującym pojedynku pokonał księdza Piotra Zwolińskiego z diecezji Sandomierskiej trzy do zera. Wśród księży w wieku od czterdziestu sześciu do pięćdziesięciu pięciu lat, tytuł mistrza polski powędrował do księdza Stanisława Kryszczuka z diecezji lubelskiej, który pokonał księdza Ryszarda Gilasa z Gniezna trzy do zera.

Multimedalistą mistrzostw okazał się być reprezentant gospodarzy, ksiądz Tomasz Flis. Ksiądz Tomasz, który dwa dni wcześniej odebrał tytuł drużynowego Mistrza Polski, zwyciężył również w swojej kategorii wiekowej oraz triumfował w kategorii open, w której stoczył pięciosetowy pojedynek z kolegą z drużyny księdzem Piotrem Zwolińskim.

Dodatkową atrakcją dla uczestników mistrzostw były mecze rozgrywane z zawodniczkami i zawodnikami tarnobrzeskich drużyn tenisowych.

video: Agnieszka Nycz


foto: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>