Koszykarze Jeziora wygrywają w Radomiu (video)

Zespół Jeziora Tarnobrzeg wygrał z Rosą Radom 82:81. Rzut za trzy punkty dający zwycięstwo zespołowi z Tarnobrzega trafił Jakub Dłoniak na 19 sekund przed końcem spotkania.

Po wyrównanym początku spotkania przewagę zaczęli zdobywać gracze trenera Wojciecha Kamińskiego. Po trafieniu JJ Montgomery’ego Rosa wygrywała 19:10, a Amerykanin miał już na koncie 10 punktów. W pierwszej części meczu słabiej spisywał się Jakub Dłoniak, czyli najlepszy strzelec Jeziora. Tarnobrzeżanie w drugiej kwarcie pokazali, że nie przyjechali do Radomia, aby łatwo się poddać. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy po kolejnym trafieniu Montgomery’ego Rosa prowadziła 10 punktami, ale właśnie wtedy wspaniałą serią – 13:0 – popisali się zawodnicy trenera Dariusza Szczubiała. W tym fragmencie wyróżniał się Dawid Przybyszewski, który rzucił dwie trójki.

Spotkanie w kolejnych kwartach było bardzo wyrównane. Częściej na prowadzeniu był zespół gości, ale nie potrafił wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Cztery minuty przed końcem spotkania po rzucie JT Tillera Jezioro wygrywało 75:68. Po akcjach Montgomery’ego i Wise’a w samej końcówce Rosa zmieniła sytuację – wygrywała 81:79. Trener Dariusz Szczubiał poprosił o przerwę. Na rzut z ósmego metra szybko zdecydował się Jakub Dłoniak, który nie zawiódł i dał swojemu zespołowi prowadzenie. Dwóch rzutów w ostatnich akcjach nie wykorzystał Wise i to tarnobrzeżanie mogli cieszyć się z wygranej.
Najlepszym strzelcem Jeziora był Jakub Dłoniak, który rzucił 26 punktów. W ekipie Rosy wyróżniał się Nic Wise, który zdobył 22 punkty.

Mimo zwycięstwa Jezioro straciło szansę na awans do fazy play-off, bowiem w niedzielnym spotkaniu AZS Koszalin pokonał Polpharmę Starogard Gdański 80:65. Do najlepszej ósemki awansują akademicy z Koszalina i drużyna ze Starogardu Gdańskiego.

Przed Jeziorowcami dwa ostatnie spotkania w tej rundzie, oba rozegrane zostaną w Tarnobrzegu, w piątek 19 kwietnia z AZS Koszalin (godz.19) i w niedzielę 21 kwietnia z Kotwicą Kołobrzeg (godz.15).

Rosa Radom – Jezioro Tarnobrzeg 81:82 (23:13, 12:25, 22:20, 24:24)

Rosa Radom: Wise 22, Montgomery 20, Jarmakowicz 12, Adams 9, Zalewski 8, Bogavac 5, Kardaś 5
Jezioro Tarnobrzeg: Dłoniak 26, Przybyszewski 15, Wall 9, Tiller 9, Doaks 8, Alexander 8, Long 7