przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W Nowej Dębie wyłoniono zwycięzców Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej

Kwiecień 14, 2013 5:49 PM

W nowodębskim Centrum Kultury rozstrzygnięto finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Najlepsi pojadą w nagrodę do Brukseli na zaproszenie europosła Tomasza Poręby. Fundatorami pozostałych nagród była senator Janina Sagatowska oraz poseł Zbigniew Chmielowiec.

Pierwszy etap konkursu, który odbył się w lutym w czterech szkołach ponadgimnazjalnych powiatu tarnobrzeskiego, spośród kilkudziesięciu uczestników konkursu wyłonił dwunastu finalistów, którzy w piątek w towarzystwie europosła Tomasza Poręby rozwiązywali końcowy test. Pięciu laureatów: Klaudia Laskowska (Zespół Szkół w Gorzycach), Michał Sabat (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grębowie), Dominika Kopeć (Zespół Szkół nr 1 w Nowej Dębie) oraz Kamil Tęcza i Karol Tłusty (obaj – Zespół Szkół nr 2 w Nowej Dębie), w nagrodę za najlepsze wyniki odwiedzi Brukselę oraz Parlament Europejski.

Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki ufundowane przez posła Zbigniewa Chmielowca i senator Janinę Sagatowską.

Konkurs wiedzy europejskiej, jest jednym z wielu organizowanych przez posła Porębę na całym Podkarpaciu. Dzięki programowi wspierania młodych talentów, z całego województwa stolicę Europy poznało już kilkuset przedstawicieli młodego pokolenia Tylko w tym roku, w Brukseli było już ponad 100 osób.

- Bardzo się cieszę, że te konkursy, które w całym województwie regularnie organizuje cieszą się dużym zainteresowaniem. Poziom jest bardzo wysoki, młodzież jest dobrze zorientowana – i w historii Europy i w historii Polski. Naprawdę, jestem z nich bardzo dumny – mówi Tomasz Poręba.

foto&info: Grzegorz Kozik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>