Drugi „wiosenny” mecz w Elblągu i drugie zwycięstwo Siarki!

W rundzie wiosennej dalekie wyjazdy do Elbląga najwyraźniej służą drużynie Siarki Tarnobrzeg. Po kwietniowym zwycięstwie 2:0 nad Concordią, piłkarze Siarki Tarnobrzeg wygrali tym razem z Olimpią 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 82 minucie Marcin Truszkowski.

W 82 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jana Kowalskiego, Marcin Truszkowski uderzył piłkę głową, ta odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W doliczonym czasie gry gospodarze mieli okazję do wyrównania, na szczęście Kamil Graczyk trafił w słupek (relację tekstową z meczu znajdziesz tutaj).

W rozegranych dotychczas w rundzie wiosennej siedmiu spotkaniach, podopieczni trenera Kupca zdobyli 12 punktów, dokładnie tyle samo, ile w całej rundzie jesiennej.
Kolejny mecz Siarka zagra w środę 8 maja w Tarnobrzegu, podejmując lidera rozgrywek Puszczę Niepołomice. W rundzie jesiennej Siarka przegrała w Niepołomicach 2:4. Początek meczu godz.17.

OLIMPIA ELBLĄG – SIARKA TARNOBRZEG 0:1 (0:0)

bramka: 82′ Marcin Truszkowski

Olimpia: Aleksiej Rogaczow, Tomasz Lewandowski, Bartosz Broniarek, Oleg Ichim, Anton Kołosow, Kiriłł Raduszko (81′ Tomasz Sedlewski), Piotr Skokowski (89′ Rafał Lisiecki), Kamil Kopycki (78′ Krzysztof Wierzba), Michał Ressel, Rafał Pietrewicz, Kamil Graczyk

Siarka: Kamil Beszczyński (60′ Łukasz Ćwiczak), Jarosław Piatkowski, Dawid Korona, Tomasz Wolan, Konrad Stępień, Marcin Truszkowski, Jan Kowalski (86′ Łukasz Cichos), Tomasz Ciesielski (23′ Fall Mauhamadou), Bartłomiej Michalski (90′ Piotr Tyburski), Marcin Grunt, Bartosz Sulkowski

żółte kartki:

Olimpia:64’Lewandowski, 65′ Pierewicz
Siarka: 79′ Sulkowski, 88′ Wolan

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ 27 KOLEJKI II LIGI WSCHODNIEJ: Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki 1:0, Stal Stalowa Wola – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1, Puszcza Niepołomice – Resovia Rzeszów 1:0, Stal Rzeszów – Garbarnia Kraków 0:0, Wisła Puławy – Znicz Pruszków 1:1, Pelikan Łowicz – Unia Tarnów 2:0, Concordia Elbląg – Radomiak Radom 0:1, Motor Lublin – Wisła Płock 0:2