przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Majówka Strażacka w gminie Baranów Sandomierski (fotoreportaż)

Maj 6, 2013 11:27 AM

„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – to najważniejsza dewiza każdego strażaka. Co roku w dzień świętego Floriana strażacy spotykają się i obchodzą swoje święto. Dzień ten to tradycyjnie 4 maja, święto obchodzą nie tylko strażacy z zawodu, ale także ochotnicy.

To znakomita okazja, nie tylko, aby uhonorować najbardziej bohaterskich funkcjonariuszy, ale także możliwość spotkania się we wspólnym gronie, podziękowania za wspólna pracę na rzecz miasta i Gminy. W tym roku obchody Dnia Strażaka ze względu na niekorzystne warunki pogodowe zostały przeniesione z pod kopca na placu „Sursum Corda” w Dymitrowie Dużym do Kościoła Parafialnego pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Baranowie Sandomierskim. Tegoroczną Majówkę Strażacką rozpoczął okolicznościowy program patriotyczny z okazji obchodów 150 Rocznicy Powstania Styczniowego po którym nastąpiła uroczysta Msza Święta i majówka. Zasłużeni strażacy ochotnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami.
Wszystkim Druhom Ochotniczych Straży Pożarnej życzenia wytrwałości, oraz satysfakcji płynącej z służby pożarniczej. Złożyli przedstawiciele władzy.
Po mszy świętej na placu przed kościołem odbył się koncert orkiestry dętej oraz występ marżoretek z Chmielowa.

tekst: Katarzyna Młyniec
foto: Tomasz Młyniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>