Wisła Sandomierz pokonuje Lubań Maniowy (fotoreportaż oraz video HD)

Drużyna Wisły Sandomierz pokonała Lubań Maniowy 3:1 (1:0) w meczu 25 kolejki III ligowych rozgrywek małopolsko-świętokrzyskich. Spotkanie odbyło się w niedzielę 12 maja w Sandomierzu.

Od początku meczu to Wiślacy nadawali ton grze, a prowadzenie objęli w 30 minucie meczu, dzięki trafieniu Rafała Pydycha. Broniący się przed spadkiem goście ambitnie dążyli do wyrównania, a sztuka ta udała im się w 68 minucie, po strzale Sebastiana Świderskiego. Niespełna 7 minut później, piłkarze Wisły ponownie objęli prowadzenie a 12 bramkę w sezonie dopisał do swojego konta Jarosław Pacholarz. Kropkę nad 'i” postawił w 85 minucie Damian Nogaj, pewnie wykorzystując „jedenastkę” podyktowaną przez sędziego za zagranie ręką w polu karnym przez jednego z zawodników gości.

Dzięki zwycięstwu piłkarze Wisły awansowali na szóstą lokatę w tabeli z 32 punktami na koncie. Rozgrywkom przewodzi Limanovia Limanowa (48 pkt.) Już w środę 15 maja o godz.17.30, podopieczni trenera Tadeusza Krawca rozegrają na własnym stadionie kolejne spotkanie ligowe z ósmym w tabeli Przebojem Wolbrom. W rundzie jesiennej mecz między obiema drużynami zakończył się remisem 2:2.

WISŁA SANDOMIERZ – WOLSKI LUBAŃ MANIORY 3:1 (1:0)
bramki:
1:0 – Pydych 30′
1:1 – Świderski 68′
2:1 – Pacholarz 75′
3:1 – Nogaj 85′

Wisła: Daniel Furtak – Erwin Nowik, Bartłomiej Gołasa, Grzegorz Rzeszutek, Sebastian Kocój, Rafał Pydych (88′ Grzegorz Pisarek), Adrian Chamera (60′ Grzegorz Mietlicki), Daniel Chorab (85′ Damian Mądry), Damian Nogaj, Maciej Ziółek, Jarosław Pacholarz

Lubań: Jakub Hładowczak – Daniel Anioł, Krzysztof Czubiak, Sebastian Gąsiorek, Bogusław Gołdyn, Maciej Górecki, Rafał Hałgas, Robert Karkula, Sebastian Świerzbiński, Tomasz Zawiślan ( 65’Kamil Budz), Rafał Komorek

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ 25 KOLEJKI III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: Przebój Wolbrom – Bocheński KS 1:0, Janina Libiąż – Juventa Starachowice 3:0, Limanovia Limanowa – Czarni Połaniec 4:1, Łysica Bodzentyn – Poprad Muszyna 0:0, Szreniawa Nowy Wiśnicz – Dalin Myślenice 1:2, Hutnik Nowa Huta – Beskid Andrychów 1:2, Granat Skarżysko-Kamienna – Wierna Małogoszcz 3:0