przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Trwa zbiórka pieniędzy na miejski sztandar

Maj 14, 2013 3:16 PM

Podczas uroczystej sesji Rady Miasta, która tradycyjnie odbędzie się 28 maja, w rocznicę nadania praw miejskich Tarnobrzegowi, zostanie zaprezentowany miejski sztandar. Zakup sztandaru zostanie sfinansowany tylko z datków przekazanych przez współfinansujących. Jeśli ktoś chciałby zostać darczyńcą proszony jest o kontakt z p. Anną Kasperską z Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Tarnobrzega, tel. 15 822 65 70 wew. 217. Zbiórka pieniędzy potrwa do poniedziałku 20 maja.

Wsparcie finansowe na zakup sztandaru zadeklarowali już niektórzy radni, urzędnicy, a także szefowie różnego rodzaju instytucji. W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi możliwości dołożenia symbolicznej cegiełki, informujemy, że każdy z mieszkańców może przekazać dowolną kwotą na wykonanie sztandaru.
Każdy darczyńca otrzyma tzw. „imiennego gwoździa”, którego będzie mógł podczas uroczystej sesji Rady Miasta, wbić w pamiątkową tablicę.

W tym roku mija dokładnie 420 rocznica nadania Tarnobrzegowi praw miejskich. Z tej okazji Prezydent Tarnobrzega wspólnie z Radą Miasta zdecydowali o nadaniu nowego sztandaru. Wzór kilka tygodni temu zaakceptowała już Komisja Heraldyczna działająca przy Ministrze Administracji i Cyfryzacji.

Sztandar Miasta Tarnobrzega składać się będzie z dwóch kwadratowych płatów tkaniny o boku długości 100 cm, obszytych złotymi frędzlami, z trzech stron – nie przylegających do drzewca. Jedna strona sztandaru ma barwę czerwoną. Widnieje na nim Godło Państwowe RP, w postaci orła białego z rozłożonymi skrzydłami, ze złotym dziobem oraz złotymi szponami, który na głowie ma złotą koronę. Wysokość godła wynosi 65 cm.

Druga strona sztandaru składa się z żółtego pasa dolnego, zajmującego 1/4 powierzchni i błękitnego pasa górnego zajmującego 3/4 powierzchni płata. Przyjęte na rewersie sztandaru proporcje barw żółtej i niebieskiej nawiązują do relacji tych kolorów przyjętych dla flagi miasta. Na pasie żółtym znajduje się czarny napis „MIASTO TARNOBRZEG”. W centralnej części górnej partii płata znajduje się herb Miasta Tarnobrzega – gwiazda i półksiężyc – w kolorze złotym oraz ułożony po łuku dolnej części herbu napis: „RES COMMUNIS”.

Sztandar przytwierdzony jest do drzewca. Korona (głowica) drzewca jest odlewem w brązie i przedstawia herb Miasta Tarnobrzega. Pod nią wiązane będą szarfy w barwach narodowych.

info: UM Tarnobrzeg

8 Responses to Tarnobrzeg: Trwa zbiórka pieniędzy na miejski sztandar

 1. dedra Odpowiedz

  14 maja 2013 at 16:59

  Chyba ktoś zmysły postradał nawet grosza nie dam na kawałek wymyślonego płótna-pytanie po co to!!!!!

 2. ufoludek Odpowiedz

  15 maja 2013 at 11:52

  Prezydent finansuje i organizuje wiele imprez w mieście( o czym zawsze informują plakaty i organizatorzy) dlaczego więc nie sfinansuje kawałku płutna zwanego sztandarem?

  • Fix Odpowiedz

   15 maja 2013 at 12:01

   To jest właśnie zajebiste, wszystko finansuje prezydent Mastalerz, o tym wszyscy przypominają tylko czyje on pieniądze wydaje? swoje? NIE k. nasze mieszkańców!!! To mieszkańcy wszystko finansują!!! Niech raz coś kupi dla miasta za swoje prywatne pieniądze.

   • figa Odpowiedz

    15 maja 2013 at 19:29

    uważam, że wszędzie tam, gdzie wydatkowane są miejskie pieniądze, jako sponsor powinno widnieć MIASTO TARNOBRZEG

 3. Aśka Odpowiedz

  15 maja 2013 at 12:50

  Ile trzeba uzbierac? Dlaczego UM nie podaje kosztów? Nie ma w mieście ważniejszych problemów?

 4. WIKING Odpowiedz

  15 maja 2013 at 15:41

  chcesz wpłacasz , nie chcesz nie wpłacasz. takie to trudne. po co te obelgi. co by się nie zrobiło źle. świat ma rację , że my polacy tylko nażekamy.

 5. cb Odpowiedz

  15 maja 2013 at 20:29

  Proponuję aby pomysłodawca p.Zych sfinansował sztandar. Wiem jest strasznie pazerny na szmal, więc nie da!

 6. Jamajka Odpowiedz

  17 maja 2013 at 08:24

  z Tadziem bym nie zajarał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>