Trzecie zwycięstwo z rzędu Wisły Sandomierz, tym razem w Małogoszczy (video)

Trwa zwycięska passa Wisły Sandomierz. Po wygranych na własnym stadionie z Lubaniem Maniowy i Przebojem Wolbrom, podopieczni trenera Tadeusza Krawca pokonali w wyjazdowym spotkaniu Wierną Małogoszcz 2:1 (0:0). Spotkanie 26. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej rozegrane zostało w niedzielę 19 maja.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy mieli cztery świetne okazje do strzelenia bramek. Z upływem czasu Wiślacy złapali oddech i zaczęli śmielej atakować bramkę Wiernej, jednak do przerwy nie przyniosło to żadnego rezultatu. W 64 minucie meczu sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym przez piłkarza Wisły i bez wahania podyktował rzut karny.  „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Bartek Strzębski, dając prowadzenie gospodarzom. Wiślacy odpowiedzieli w 72 minucie, Damian Nogaj ograł defensorów Wiernej i z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Zwycięskiego gola zdobył Jarosław Pacholarz w doliczonym czasie gry. To 13 bramka napastnika Wisły w tym sezonie, w klasyfikacji najlepszych strzelców III ligi wyprzedza go tylko Krzysztof Świątek z Hutnika, który ma na koncie jedno trafienie więcej.

Dzięki zwycięstwu Wisła z dorobkiem 38 punktów zajmuje 5 lokatę w tabeli.  Sandomierską drużynę wyprzedzają: Poprad Muszyna – 41 pkt, Granat Skarżysko-Kamienna 46 pkt, Łysica Bodzentyn 48 pkt i Limanovia Limanowa 51 pkt.
Kolejny mecz Wisła rozegra na własnym stadionie, w niedzielę 26 maja z Granatem Skarżysko – Kamienna. W rundzie jesiennej spotkanie między obiema drużynami zakończyło się remisem 2:2.

WIERNA MAŁOGOSZCZ – WISŁA SANDOMIERZ 1:2 (0:0)
1:0 – Strzębski 65′ (k)
1:1 – Nogaj 72′
1:2 – Pacholarz 90+

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ 26 KOLEJKI III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: Limanovia Limanowa – Poprad Muszyna 0:2, Bocheński KS – Granat Skarżysko-Kamienna 1:0, Lubań Maniowy – Hutnik Nowa Huta 1:5, Beskid Andrychów – Szreniawa Nowy Wiśnicz 3:1, Czarni Połaniec – Janina Libiąż 1:1, Juventa Starachowice – Przebój Wolbrom 1:1

źródło: mkswierna.futbolowo.pl, 90minut.pl