Siarka wygrywa w Pruszkowie. Hat-trick Marcina Truszkowskiego (video)

Piłkarze Siarki roznieśli Znicz Pruszków, wygrywając na stadionie rywala aż 4:1 (1:1). Hat-trickiem w meczu popisał się Marcin Truszkowski, zdobywając bramki w 38, 70 i w doliczonym czasie gry. Dzięki wygranej Siarka z ostatniego miejsca przesunęła się na trzecią lokatę od końca. Było to zaległe spotkanie 21 kolejki II ligi wschodniej.

Oba zespoły rozpoczęły mecz agresywnie, jednak zarówno ataki Siarki jak i Znicza nie kończyły się zdobyciem bramki. W 15 minucie meczu piłkę w bramce rywali umieszcza Tomasz Wolan, jednak sędzia nie uznaje bramki odgwizdując spalonego. W 35 minucie gospodarze zdobywają jedynego gola w meczu, po dośrodkowaniu Macieja Machalskiego piłkę w bramce Beszczyńskiego umieszcza głową Arkadiusz Jędrych.
Z prowadzenie gospodarze cieszyli się tylko trzy minuty, w 38 minucie Marcin Truszkowski wykorzystuje dokładne dośrodkowanie w pole karne od Jana Kowalskiego i umieszcza piłkę w bramce zdobywając swojego pierwszego ale nie ostatniego gola w tym meczu.

Kolejne trafienia Siarka zaliczyła już po przerwie, nokautując rywala w ciągu dwóch minut. W 69 minucie podyktowany rzut karny pewnie egzekwuje Marcin Grunt, minutę później, swoją drugą bramkę w tym meczu zdobywa Marcin Truszkowski wykorzystując wrzutkę w pole karne Tomasza Wolana.

W 85 minucie na boisku zawrzało, po faulu na jednym z zawodników Siarki, na boisku doszło do przepychanki, jak podaje strona oficjalna Znicza Pruszków trenerzy obu drużyn musieli udać się na trybuny a Jan Kowalski za „brzydkie zachowanie” (takiego określenia użyto na stronie Znicza) został ukarany czerwoną kartką. Mimo, że Siarka kończyła mecz w osłabieniu, Truszkowski ponownie wpisał się na listę strzelców, już w doliczonym czasie gry.

W kolejnym meczu Siarka zmierzy się ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 1 czerwca w Tarnobrzegu, początek godz.15.30.

Znicz Pruszków – Siarka Tarnobrzeg 1:4 (1:1)
bramki: ’35 Arkadiusz Jędrych – ’38, ’70, ’90 Marcin Truszkowski, ’69 Marcin Grunt

Znicz Pruszków: Mateusz Czarnecki- Marcin Bochenek, Igor Biedrzycki, Arkadiusz Jędrych, Michał Kucharski – Michał Chrabąszcz (’12 Mariusz Zawodziński), Norbert Jędrzejczyk (’73 Artur Januszewski), Maciej Machalski, Mateusz Majewski (’57 Bartosz Niksiński), Marcin Rackiewicz – Patryk Kubicki (’78 Maks Banaszewski)

Siarka Tarnobrzeg: Kamil Beszczyński – Dawid Korona, Marcin Grunt, Bartosz Sulkowski – Tomasz Ciesielski, Tomasz Wolan (’88 Łukasz Cichos), Bartłomiej Michalski, Konrad Stępień (’58 Kamil Zalewski), Jarosław Piątkowski, Jan Kowalski – Marcin Truszkowski

Żółte kartki: Mariusz Zawodziński, Maciej Machalski, Marcin Bochenek – Tomasz Wolan, Jarosław Piątkowski, Kamil Zalewski
Czerwona kartka: Jan Kowalski

AKTUALNA KLASYFIKACJA ZA 90MINUT.PL

Wyniki pozostałych spotkań 21 kolejki rozegranych w środę 29 maja:  Stal Rzeszów – Stal Stalowa Wola 0:0, Pelikan Łowicz – Pogoń Siedlce 2:1, Wisła Puławy – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1, Concordia Elbląg – Wisła Płock 0:3, Unia Tarnów – Garbarnia Kraków 1:3