Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nowa Dęba: Spotkanie w sprawie odwołania burmistrza Ordona

Maj 31, 2013 2:18 PM

“Nowa Dęba czy Stara Dęba” – pod takim hasłem odbędzie się w piątek 31 maja spotkanie, dotyczące referendum w kwestii m.in. odwołania burmistrza Nowej Dęby, Wiesława Ordona i rady miejskiej.

Od kilku dni grupa mieszkańców Nowej Dęby, której pełnomocnikiem jest miejscowy nauczyciel Janusz Piotr Markowicz, zbiera podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawach: odwołania burmistrza Wiesława Ordona i rady miejskiej, likwidacji straży miejskiej i obrania św. Rity na patronkę Nowej Dęby.

W uzasadnieniu referendum pełnomocnik grupy pisze:

-Władze Nowej Dęby od kilku już lat prowadzą niebezpieczną politykę zadłużania Miasta. Zadłużenie w tym roku ma przekroczyć 22 000 000 PLN co w obliczu nadchodzącego kryzysu demograficznego oraz związanego z nim kryzysu gospodarczego naszego miasta, kraju i całej Europy drastycznie może zagrażać realizacji podstawowych zadań samorządu, nie wspominając już o inwestycjach w rozwój miasta i gminy Nowa Dęba.

-Władze Nowej Dęby nagminnie ignorują opozycję oraz mieszkańców bagatelizując ich głos na sesjach Rady Miejskiej.

-Władze Nowej Dęby nie podejmują wysiłku myślenia o interesach rodzin z dziećmi, osób starszych, niepełnosprawnych, bezrobotnych, samotnych.

- Władze miasta nie prowadzą realnej polityki planowania.

Aby referendum się odbyło, inicjatorzy muszą w ciągu 60 dni zdobyć podpisy około 1400 osób uprawnionych do głosowania pod każdym z trzech wniosków.

Jak podaje portal InfoNowaDeba.pl spotkania w sprawie referendum zaplanowane na piątek 31 maja odbędą się w hali sportowej przy liceum/gimnazjum.

O godz.16 odbędzie się spotkanie głównie dla osób starszych (emerytów obecnych i tych, którzy planują przejść na emeryturę w ciągu najbliższych dni), o 19 zaś, głównie z myślą o tych, dla których emerytura to dalsza perspektywa.

W trakcie spotkania będzie można wesprzeć inicjatywę referendalną i złożyć podpis na wniosku.

źródło: własne, InfoNowaDeba.pl

2 Responses to Nowa Dęba: Spotkanie w sprawie odwołania burmistrza Ordona

  1. Jamajka Odpowiedz

    3 czerwca 2013 at 09:33

    podobno mieszkańcy nie mogą wybaczyć swojemu Burmistrzowi, że zaprosił Czesłąwa na Militariadę.

  2. live Odpowiedz

    3 czerwca 2013 at 15:05

    To samo trzeba zrobić w Tarnobrzegu.Mastalerz do odwolania.Referendum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>