Zamek nie zdobyty! Tarnobrzeskie tenisistki z 22 tytułem Mistrza Polski! (fotoreportaż oraz video HD))

Drużyna tarnobrzeskich tenisistek prowadzona przez trenera Zbigniewa Nęcka wywalczyła 22 tytuł drużynowego Mistrza Polski. KTS pokonał w drugim meczu finałowym GLKS Wanzl Scania Nadarzyn 3:0. W pierwszym spotkaniu w Nadarzynie tarnobrzeskie tenisistki zwyciężyły również 3:0 triumfując w rywalizacji play off do dwóch wygranych 2-0.

Piątkowe popołudnie rozpoczęło się niezbyt udanie dla obrończyń tytułu, w pierwszym secie Jia Jun wyraźnie przegrała z aktualną mistrzynią Polski w singlu Antoniną Szymańską 1:11. Kolejne sety należały już do Jia Jun, która opanowała zdenerwowanie i skoncentrowana wygrała partie kolejno do 7, 5 i 6.

Jeszcze większych emocji dostarczył drugi pojedynek finału, pomiędzy Han Ying i Shen Yi Bin. Mimo iż świetnie spisująca się w całym sezonie Han Ying po trzech setach prowadziła 2:1, to do rozstrzygnięcia w meczu potrzebny był tie-brek. W secie prawdy zacięta rywalizacja toczyła się do stanu 10:10, a kolejne dwa punty zapisała na swoje konto defensorka KTS-u.

Kropkę nad „i” postawiła Li Qian, która bez większych problemów pokonała aktualną mistrzynię Polski w deblu Klaudię Kusińską 3:0.

Triumfem w drużynowych Mistrzostwach Polski, tenisistki Zamku Tarnobrzeg zakończyły kolejny, udany sezon, w którym oprócz 22 tytułu mistrzowskiego polskiej ekstraklasy wywalczyły drugie miejsce w Europie. – GRATULUJEMY!!!