przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Powstanie gimnazjalna klasa integracyjna

Czerwiec 5, 2013 9:18 AM

Od 1 września, po raz pierwszy w Tarnobrzegu zostanie uruchomiona na poziomie gimnazjalnym klasa integracyjna. Będzie ona funkcjonować w Gimnazjum nr 2 im. Jana Słomki.

W klasie integracyjnej będą mogły się uczyć dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym, które wymagają indywidualnej opieki. W takiej klasie pracuje równolegle dwóch nauczycieli. Jeden z przygotowaniem ogólnym, drugi ze specjalnym, którego zadaniem jest pomoc w nauce dzieciom niepełnosprawnym. Obaj nauczyciele czuwają, by klasa stawała się zintegrowanym zespołem, oraz by każde dziecko czuło się w niej dobrze i robiło postępy na miarę swoich możliwości. Dodatkowo, w zależności od potrzeb uczniów, proces kształcenia wspierają inni specjaliści, np.: logopeda, psycholog, rehabilitant. Klasa integracyjna może liczyć do 20 osób.

Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu od lat podejmuje inicjatywy skierowane do młodzieży niepełnosprawnej. Przez wiele lat organizowana była paraolimpiada sportowa „Dobrze, że jesteś z nami”, nad którą honorowy patronat objęła znana również z działalności charytatywnej aktorka, Anna Dymna. Uczniowie klas sportowych „Dwójki” wiele razy wyjeżdżali na letnie turnusy integracyjne, gdzie spędzali wspólnie czas wraz z niepełnosprawnymi uczniami różnych ośrodków. W szkole działa także od 6 lat drużyna zunifikowanej piłki nożnej, w której występują zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną wspólnie z zawodnikami szkoły. Drużyna ta reprezentuje województwo podkarpackie na turniejach ogólnopolskich i makroregionalnych. W kwietniu tego roku wywalczyła V miejsce w zawodach ogólnopolskich.

- Do naszej szkoły już uczęszczali i uczęszczają uczniowie z orzeczeniami poradni o potrzebie kształcenia specjalnego. Staramy się dostosować szkołę do ich potrzeb m.in. poprzez likwidowanie barier architektonicznych. Uczniowie ci spotykają się z życzliwością ze strony nauczycieli oraz opiekuńczością i troskliwością ze strony kolegów – mówi dyrektor Gimnazjum – Grzegorz Kokoszka.

info: UM Tarnobrzeg

One Response to Tarnobrzeg: Powstanie gimnazjalna klasa integracyjna

  1. bobsley Odpowiedz

    6 czerwca 2013 at 23:04

    Drużyna zunifikowana piłki nożnej o której tu mowa to zawodnicy niepełnosprawni Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu a rolę partnerów pełnili uczniowie gimnazjum nr 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>