OKS Mokrzyszów zwycięża w derbowym pojedynku ze Stalą Nowa Dęba (fotoreportaż oraz video HD)

Piłkarze OKS Mokrzyszów wygrali ze Stalą Nowa Dęba 3:2 (0:1), w zaległym meczu 17 kolejki IV ligi podkarpackiej. To pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej popularnego „Meksyku” odniesione przed własną publicznością.

Mecz lepiej rozpoczęli goście i tylko brak skuteczności podopiecznych trenera Daniela Młynarczyka spowodował, że Stal strzeliła w tej części gry tylko jednego gola. Stało się to w 39 minucie, po trafieniu Łukasza Rożnowskiego. Po przerwie gra się nieco wyrównała, do remisu OKS doprowadził w 61 minucie, po strzale z rzutu wolnego Dominika Polita. Stal ponownie wyszła na prowadzenie dwie minuty później, kiedy to pięknym strzałem z około 25 m popisał się Łukasz Milanowski. W 81 minucie, po trafieniu głową Jacka Sołtykiewicza OKS doprowadził do wyrównania. Zwycięską bramkę podopieczni trenera Sławomira Adamusa zdobyli w doliczonym czasie gry, wyprowadzając szybką kontrę zakończoną pewnym strzałem Jakuba Uznańskiego.

W następnej kolejce OKS Mokrzyszów pauzuje, Stal zaś podejmie na własnym boisku Wisłok Strzyżów. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 16 czerwca.

WYNIKI SPOTKAŃ POZOSTAŁYCH TARNOBRZESKICH DRUŻYN

Klasa okręgowa

LZS Ździary – OKS Wielowieś 1:4

następna kolejka: OKS Wielowieś – Sokół Kamień (12.06.godz.17.30)

Klasa „A” grupa Stalowa Wola II

Iskra Sobów – Łęg Stany – mecz przerwany w 80 minucie, przy stanie 1:1 goście zeszli z boiska

następna kolejka: Sokół Sokolniki – Iskra Sobów (15/16.06)