Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

O przyrodzie w piosence czyli XXVIII edycja Festiwalu Piosenki Ekologicznej w Tarnobrzegu (fotoreportaż)

Czerwiec 12, 2013 10:17 PM

Już po raz dwudziesty ósmy tarnobrzeski okręg Ligi Ochrony Przyrody zorganizował Festiwal Piosenki Ekologicznej. W tegorocznych zmaganiach szkół uczestniczyło ponad 70 wykonawców.

Celem festiwalu jest popularyzacja proekologicznych postaw dzieci i młodzieży wyrażana poprzez własną ekspresję czyli piosenkę. Na scenie zaprezentowali się młodzi artyści z Tarnobrzega, Ślęzaków, Baranowa Sandomierskiego, Sandomierza, Gorzyc, Majdanu Królewskiego, Krzyszowa, Kłyżowa, Dwikóz, Cygan, Krawców, Grębowa, Stalowej Woli i Niska.
Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach wiekowych. Dla zwycięzców przygotowano nagrody i dyplomy. W I kategorii zwyciężyły Szkoła Podstawowa z Baranowa Sandomierskiego i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Nisku. W kategorii IV– VI pierwsze miejsce zajęły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Stalowej Woli i Zespół Szkolno-Przedszkolny zw Ślęzakach. W III kategorii nagrody powędrowały do artystów z Gimnazjum nr 2 w Stalowej Woli oraz do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach. W ostatniej kategorii również przyznano dwie nagrody, dla wykonawców z Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu, i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu.

tekst&foto: Piotr Chmiel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>