Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Ustalono stawki opłat za śmieci

Czerwiec 21, 2013 11:10 PM

6 i 10 zł – tyle będą wynosić stawki za odbiór odpadów z terenu Tarnobrzega. Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji rady miasta głosowano nad obniżeniem stawek.

W przypadku segregacji śmieci nowa cena wynosi 6 zł. Ci, którzy nie będą segregować odpadów zapłacą 10 zł.

Spośród 17 obecnych na sesji radnych, tylko trzech (Andrzej Wójtowicz, Tomasz Lenard, Roland Rudnicki) głosowało przeciwko obniżeniu stawek (według tych radnych, stawki powinny być jeszcze niższe – przyp.red) , a jeden (Jan Dziubiński) wstrzymał się od głosu.

Przypomnijmy. Od 1 lipca br. za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Tarnobrzeg, odbieranych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, odpowiadać będzie konsorcjum SanTa-Eko (Lider Konsorcjum), Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o. w Stalowej Woli (Partner Konsorcjum), Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Nowej Dębie (Partner Konsorcjum).

Z pobranych opłat gmina pokrywać będzie koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, które obejmują koszty: odbierania, transportu, zbierania, odzysku i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, tworzenia i utrzymania punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych, a także obsługi administracyjnej tego systemu.

źródło: UM Tarnobrzeg

One Response to Tarnobrzeg: Ustalono stawki opłat za śmieci

  1. cb Odpowiedz

    22 czerwca 2013 at 14:47

    Kto wygDużo firm z zewnątrz wpuścisz pan do Tarnobrzega? Jeszcze kogoś z Radomia trzeba! Po co dawać pracę tym z Tarnobrzega. i niech pan nie każe pisać że przetargi, w Stalowej też są i wygrywają miejscowi, w Krakowie tak samo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>