Przegrana OKS Mokrzyszów z liderem. Policja zabezpieczała mecz

W ostatnim meczu sezonu 2012/13 w IV lidze podkarpackiej piłkarze OKS Morzyszów przegrali na własnym boisku ze świeżo upieczonym III ligowcem – JKS Jarosław 1:3 (0:1). Ze względu na obecność kibiców drużyny przyjezdnej, którzy nie zostali wpuszczeni na teren obiektu, mecz zabezpieczały jednostki policji.

Goście szybko objęli prowadzenie, w 8. minucie meczu podyktowaną przez sędziego „11” pewnie wykorzystał Maciej Saramak. Kolejne bramki padły już w drugiej połowie, w 56 minucie Adrian Lasota musiał skapitulować po strzale Łukasza Oczosia, w 74 zaś minucie Artur Bańka pokonał bramkarza OKS-u strzałem zza pola karnego. Chwilę wcześniej za brutalny faul boisko opuścił Dominik Polit. Honorową bramkę dla zespołu z Mokrzyszowa strzelił Marcin Stępień w 86 minucie, z rzutu wolnego.

Zespół z Mokrzyszowa kończy rozgrywki na 13 miejscu, które w obliczu spadku z III ligi lubelsko-podkarpackiej Czarnych Jasło oznacza powrót OKS-u do rozgrywek na szczeblu okręgowym.  Jednak w skutek zamieszania z licencjami być może OKS uratuje swój czwartoligowy byt.

OKS MOKRZYSZÓW – JKS JAROSŁAW 1:3 (0:1)

Bramki: Stępień 86′ – Saramak 8′ (k), Oczoś 56′, Bańka 74′

OKS: Lasota – Łękawski, Stępień, Guściora, Malicki – Lipiec (78′ Prarat), Haliniak – Uznański, Kościelny (77′ Ł. Rzepiela), Polit – Sołtykiewicz (54′ Paruch)

JKS: Romanow – Barszczak (61′ Fedor), B. Kłak (46′ Matusz), Saramak, Puńko – Bańka, Staroń, Pelc (76′ Załoga), Raba – Jurczak, P. Kłak (46′ Oczoś)

źródło: własne, podkarpacielive.pl